1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телефон без усб

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од kic94, 20 ноември 2010.

 1. kic94

  kic94
  Intern

  63
  0
  29 Септември 2010
  Имам мобилен телефон Samsung S3100 е сега значи има блутут,преку префрлањето на дадотеки преку блутутот со некој друг телефон/компјутер се префрлуваат и вируси.Прашањето ми е како ќе можам јас да го ичистам телефон од вируси кога немам усб.Дали има некоја програма која може преку блутут некако.
  Ве молам помогнете ми ... вистина незнам што да правам

  Фала многу однапред
   
 2. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Најпрвин од кај знаеш дека со префрлањето на датотеки во твојот телефон се префрлаат и вируси? Кај мене на телефонот на мемориската картичка, имаше вируси ама кога го поврзав преку Bluetooth ги прикажуваше вирусите ама не сакаше да ги брише. Пошо кажуваш дека телефонот нема УСБ порта, пробај со програмчево да ги избришеш вирусите кои ти се на телефонот. Има можност за прикажување на hidden фајловите,како што се вирусите,и овозможува нивно бришење,а исто така служи како FTP за пренос на податоци, прекривање на фајлови во телефонот...и многу други работи..Пробај го и кажи дали ти завршило работа. Програмчето е FREE верзија и може да се употребува без никакви ограничувања. Позз :)
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Немаш вируси на телефонот.
   
 4. kic94

  kic94
  Intern

  63
  0
  29 Септември 2010
  Брат појдов на страницава ама кога стегнав Download APP ми се појавува следново:
  To Download to Your Phone:

  1) Go to m.getjar.com on your phone
  2) Select Quick Download code on the bottom of the page.
  3) Enter Code: 25405 to begin download.

  Од како ќе го симнам се симнува во јава датотека во некој си формат jar.

  Како да ја исталирам програмава ??
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,134
  1,684
  30 Мај 2010
  Треба да ја симнеш преку телефонот. Значи отвори ја таа страна од телефонот и потоа имаш објаснување.
   

Сподели

Вчитување...