1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Телефон без усб

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од kic94, 20 ноември 2010.

1. kic94

kic94
    Intern

63
    0
    29 Септември 2010
    Имам мобилен телефон Samsung S3100 е сега значи има блутут,преку префрлањето на дадотеки преку блутутот со некој друг телефон/компјутер се префрлуваат и вируси.Прашањето ми е како ќе можам јас да го ичистам телефон од вируси кога немам усб.Дали има некоја програма која може преку блутут некако.
    Ве молам помогнете ми ... вистина незнам што да правам

Фала многу однапред

2. pilch@rd

[email protected]
    Gaining Experience

1,338
    131
    22 Август 2009
    Најпрвин од кај знаеш дека со префрлањето на датотеки во твојот телефон се префрлаат и вируси? Кај мене на телефонот на мемориската картичка, имаше вируси ама кога го поврзав преку Bluetooth ги прикажуваше вирусите ама не сакаше да ги брише. Пошо кажуваш дека телефонот нема УСБ порта, пробај со програмчево да ги избришеш вирусите кои ти се на телефонот. Има можност за прикажување на hidden фајловите,како што се вирусите,и овозможува нивно бришење,а исто така служи како FTP за пренос на податоци, прекривање на фајлови во телефонот...и многу други работи..Пробај го и кажи дали ти завршило работа. Програмчето е FREE верзија и може да се употребува без никакви ограничувања. Позз :)

3. Sephiroth

Sephiroth
    Баниран/a

3,492
    2,518
    14 Мај 2008
    Машко
    Немаш вируси на телефонот.

4. kic94

kic94
    Intern

63
    0
    29 Септември 2010
    Брат појдов на страницава ама кога стегнав Download APP ми се појавува следново:
    To Download to Your Phone:

1) Go to m.getjar.com on your phone
    2) Select Quick Download code on the bottom of the page.
    3) Enter Code: 25405 to begin download.

Од како ќе го симнам се симнува во јава датотека во некој си формат jar.

Како да ја исталирам програмава ??

5. Steff_Maja

Steff_Maja
    Practice makes perfect

4,134
    1,684
    30 Мај 2010
    Треба да ја симнеш преку телефонот. Значи отвори ја таа страна од телефонот и потоа имаш објаснување.

Сподели

Вчитување...