Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

TELCO (виртуелен интернет оператор) - генерална дискусија

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
310
158
Тоа што го најавував во другата тема односно онаа за MOVE TV, од денеска започнува.
ТЕЛКО ИНВЕСТМЕНТ ГРУП започнува со нудење на услуга оптички интернет како виртуелен интернет оператор, исто така како овластен партнер на МТЕЛ заедно со оптичкиот прави понуда и на MOVE TV.
Ќе ви ги пуштам понудите на следната порака, за подетално M-Sat Paketi или TELCO Paketi
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
310
158
Eve gi za opticki
Мислењето е автоматски споено:

Eve gi box paketite
 

Атачменти

 • 9840CEDB-0057-48CB-8FEF-FBDD9662E653.png
  9840CEDB-0057-48CB-8FEF-FBDD9662E653.png
  2,1 MB · Прегледи: 86
 • B748A302-456E-42AD-96EE-834331C73F78.png
  B748A302-456E-42AD-96EE-834331C73F78.png
  2,3 MB · Прегледи: 87
 • 7C2AA1B8-643A-40E6-8023-88D94392C1A9.png
  7C2AA1B8-643A-40E6-8023-88D94392C1A9.png
  2,3 MB · Прегледи: 66
 • 6A5272A2-E19B-4527-8F0F-4857EE25D6E3.png
  6A5272A2-E19B-4527-8F0F-4857EE25D6E3.png
  2,3 MB · Прегледи: 86

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.735
1.461
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
И што е разликата од телекабел?
 

DemoUser

Баниран/a
27 април 2010
1.457
1.629
Скопје / Автокоманда
Чива инфраструткура користи телко :
На телеком
На неотел
На телекабел
На марс
На плуто
На А1
На илон муск :)
И одма ќе знаеме дали е стабилна или не и со кого ќе си имате проблем.

Едит : ако не грешам на телекабел.
Чим е така јасно ни е со кого си имаме работа само што сега ќе бидете на 12 и 24 месеци договор на мрежата на телекабел :) ама ќе си плаќате на мове тв

Едит : Осеќам за неколку месеци ќе се сечат бандери :) ако е од телекабел оптиката и ако имаат проблеми со стабилност како што си имаат во одредени реони , а си врзан на 12 или 24 месеци договор во мове
 
Последна промена:

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
310
158
Дали е насекаде достапен овој оператор или во одредени градови?

Испратено од AGS3-W09 преку IT.mk форум апликација
Vo odredeni gradovi
Мислењето е автоматски споено:

Vazno bese da se ponudi bilo kakov opticki internet barem nekade za da moze da se ponudi so MOVE, bolje ista nego nista, koga nemoze so nikoj samo toj izbor bese
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
Vo odredeni gradovi
Мислењето е автоматски споено:

Vazno bese da se ponudi bilo kakov opticki internet barem nekade za da moze da se ponudi so MOVE, bolje ista nego nista, koga nemoze so nikoj samo toj izbor bese

Каков модем даваат? Пак исто не разбирам ова ќе биде понуда на Мтел или се води како сосема нов оператор Телко? Незнам што да мислам за оператор што има само фејсбук профил
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
893
485
Каков модем даваат? Пак исто не разбирам ова ќе биде понуда на Мтел или се води како сосема нов оператор Телко? Незнам што да мислам за оператор што има само фејсбук профил
I spored mene nema realnost bidejki bez dogovor TK, e 600mkd-40/40 i Move+199 od start ,ovie od start so dogovor i +100ka a pak see kombinacija samo sto edna faktura ke dobivas,ovde fali uste mobilna za da bide veke kasa popara kombo.!
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.893
14.656
youtu.be
Од емтел че ги корстат монтерите пошто телко е овластен партнер на емтел а че ја користат услугата на телекабел.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.404
14.642
Не можам да најдам било каква поента зошто постои оваа понуда. Сосем е промашена цената/понуденото.
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
310
158
Каков модем даваат? Пак исто не разбирам ова ќе биде понуда на Мтел или се води како сосема нов оператор Телко? Незнам што да мислам за оператор што има само фејсбук профил
Imame saloni vo povekje gradovi.
Internetot si odi posebno od telko mtel nema povrzanost so optikata.
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
да скратам маки, во македонија има 2 оператора кои може да се наречат оператори
1. телеком, најбрз најскап и најдобар
2. телекабел, си има мани ама за парите е ок и е најевтин
другите глумат лудило
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
310
158
I spored mene nema realnost bidejki bez dogovor TK, e 600mkd-40/40 i Move+199 od start ,ovie od start so dogovor i +100ka a pak see kombinacija samo sto edna faktura ke dobivas,ovde fali uste mobilna za da bide veke kasa popara kombo.!
Ruterot e +100 den dali me svakjate vo tk dobivas samo modem i kaj nas isto a + 100 den mesecno za so ruter kaj niv nemas opcija ruter moras sam da nabavis
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.609
17.060
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Многу сте негативни бе дечки, нека си пробаат, нека си работкат, ако се најдат клиенти топ, ако не, то е то. Лабавко малце.
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
842
434
Скопје Аеродром
Дали има договор или е како телекабел од месец за месец? Мене многу повеќе ми одговара без договор затоа што треба да се обврзам 12-24 месеци а доколку не ја сакам услугата и предвреме да раскинам договор треба пенали па што уште не.....
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
310
158
Da na 24 meseci
Мислењето е автоматски споено:

Дали има договор или е како телекабел од месец за месец? Мене многу повеќе ми одговара без договор затоа што треба да се обврзам 12-24 месеци а доколку не ја сакам услугата и предвреме да раскинам договор треба пенали па што уште не.....
Ima dogovor nazalost jas toa nemozam da go promenam, prilepska firma e Telco i za toa si odlucuvaat gazdite i kako i odi dogovorot so Telekabel.
Jas voopsto ne gi znam niv privatno osven ovaka sluzbeno sto komuniciram.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.120
Мислења
975.003
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно