• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Текст за Joomla на македонски

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
Potrebna mi e pomos da najdam tekst kolku sto e mozno poopsiren za Joomla na makedonski jazik... Potreben mi e za proekt... Ve molam pomagajte... Posocete linkovi... sekoj kolku sto moze da mi pomogne....:plachko2:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,266
28,567
kalco.ru
Тешко дека ќе најдеш на македонски на интернте евентоално некој ако има собирано материјали да преведувал па да ти ги даде.иначе на анг. ќе најдеш премногу на интернет
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
znam na ang deka ima ama mi treba na mak.... nemozam da gi vmetnam vo proektot....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
HAHAHA znam I ja za taka... ali problemot e to so mi treba za nekoj den. potocno za 3 dena 50+ strani se vo prasanje :S
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@ Strumjan
Fala... Ova e veke nesto... a za toa go proveriv i vidov deka e Joomla! 1.5 mk verzija
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,711
Мислења
849,198
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно