Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Текст на (скриен?) пејџ

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
953
1.064
Skopje
Како можам да додадам текст на пејџ/страна која се појавува од самата тема?

Пејџот е уствари корисничка панела но има повеќе делови (табови да ги речеме) кои се појавуваат по одредена активност на корисникот. Бидејќи не постои страната (не сум ја креирал за да можам да ја едитирам) како можам нешто да и сменам? Ми треба единствено само текст да додадам.

Вордпрес е, а темата е Listivo.

пс: Предлог да се креира една тема за Вордпрес како примарна за дискусија (не дека има премногу комуникација, али да не отвараме константно нови теми).
 
Последна промена:

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.489
2.422
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
, али да не отвараме константно нови теми
не сфаќам што е проблемот со нова тема??? 100 пати е попрегледно посебни теми, отколку една тема и 500 страни сите могучи глупости во неа од илуминати до биткојн до доле влада преку arm64 процесори
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
953
1.064
Skopje
не сфаќам што е проблемот со нова тема??? 100 пати е попрегледно посебни теми, отколку една тема и 500 страни сите могучи глупости во неа од илуминати до биткојн до доле влада преку arm64 процесори

Де бе де, извини.

А за моево нешто да имаш да ми помогнеш?
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.489
2.422
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно