1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Technicolor TC7200 i NoIP.com

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од barney, 26 ноември 2019.

 1. barney

  barney
  Intern

  25
  3
  9 Јуни 2017
  Машко
  Imam internet od A1 i ruter TechniColor TC7200 dobien od niv. Imam otvoreno account na noip.com. Go konfigurirav ruterot za ddns da koristi noip.com i gi vnesov moite username i password. Modemot ja dava slednava greshka: "Unrecognized return code () ". Izgleda skriptite za noip.com se updejtuvani od strana na noip.com, a na modemot se starite. Kako da go resham problemov?
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,116
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Земи си нет од нормален провајдер. Натиран си дупло.

  Ако си доплатил за само твоја IP адреса (што слушнав можело), проблемот реши си го со

  1. Друг Рутер.
  2. Некој мал компјутер како Raspberry Pi.
   
  На bxxxn и Oktar им се допаѓа ова.
 3. barney

  barney
  Intern

  25
  3
  9 Јуни 2017
  Машко
  >Земи си нет од нормален провајдер. Натиран си дупло.
  Ova e novo. Pred 10 meseci se si raboteshe normalno. Od niv zemav bidejki kaj mene samo oni nudea optika i da ti kazam zadovolen sum od brzinata, kako e dogovoreno taka e ispolneto. Edinstveno nekolku pati imaa nadogradbi na sistemot koi povece vreme traea.
  Ako zemam drug ruter, ovoj ce treba vo bridge mode da go stavam. Ne znam dali ovoj ruter toa go moze.
  Vo sekoj sluchaj, blagodaram za odgovorot.
   
Слични теми
 1. Enigma
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  755
Вчитување...

Сподели

Вчитување...