1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Течење струја во кола како да најдам што е

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од ARMac, 20 Декември 2019.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,605
  7,639
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Дечки во оффтопик е темава.

  Колата е Шкода фелиција фејслифт од 1999, дизел. Работи на 75 Ah акумулатор (пошто врти ко курбла за палење), некаде ми јаде струја. После два дена на паркинг ми е празен акумулаторот.

  Проверено сијалички мијалички, откачено радио. Останува централното и алармот. И саатчето на табла. Друга идеа? Да знам како да го исклучам централното и алармот би го отштекал и нив.

  Алтернатор проверен - ок, реглер сменет. После вожња акумулаторот е на 12.8V така да си пуни нормално, ама троши ненормално.

  Исто ако има некој имрџенси член во близина на Центар - Скопје (полиција беко), да излезе во пресрет за со клеми би бил благодарен (за во иднина) и би го частел кафе и лимунада во малага. Клеми си имам.

  Или асален мајстор што знае да најде каде влече ако има некој нека сподели. Во фаворит КИКО ми беше колата 2 недели ништо не направија.
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,904
  3,355
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Јас ја носам кај еден мајстор Зоки, во ѓорче, кај кружниот до сп маркет. Ако не ти е далеку, пиши ми и ќе ти дадам број негов
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,605
  7,639
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Му се јавив на кико ми рече он лично ќе ја видел у понеделник. Ако не биде ќе ти пишам да ми дадеш број. Секој втор ден сум во Ѓорче не ми е проблем.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...