1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Team®Dream E2 LIGHT сателитска листа

Дискусија во форумот 'Сателитски ресивери и Листи' започната од team dream, 25 Февруари 2016.

 1. team dream

  team dream
  Intern

  5
  22
  21 Февруари 2016
  Team®Dream E2 LIGHT - за оние корисници кои сакаат да ги имаат најдобрите SD и HD канали и тематски сортирани букети во сателитскиот ресивер.

  Сателитските листи претставуваат листа на канали подредени според желбите на корисниците од одреден регион наменети за сателитските ресивери кои работат на платформата Enigma2. Најпопуларни сателитски ресивери секако се Dreambox, AzBox, Vu+, итн. Поради нашето зедничко минато со државите од Балканот и поради сличните фаворитски канали што ги гледаат корисниците од Балканот, за изработка на овие листи за потребите на овој регион се појавија наколку изработувачи на вакви сателитски листи, меѓу кои се и листите од нашиот тим односно листите од Team®Dream. Веќе неколку години Team®Dream листите се водечки листи според бројот на симнувања и коментари од корисниците, на форумот специјализиран за сателитска техника од ЕХ ЈУ просторите.

  Нашите сателитски листи во вашиот Е2 сателитски ресивер може да ги внесите со апликацијата DreamSet верзии 2.29, 2.36, 2.37 или со апликацијата DreamBox Edit.


  Team ® D r e a m - E2 LIGHT SETING (motor) 42°Est - 30°West

  Team ® D r e a m - E2 MULTIFEED SETING
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 25 Февруари 2016
  На tilevski му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. team dream
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,745
Вчитување...

Сподели

Вчитување...