• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

TCPOptimizer

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Ej ovaa tema neznam dali treba tuka da stoi no ve molam odgovorete mi dali go zabrzuva internet ovaa program4e TCPOptimizer .... samo odgovorete mi a posle ako treba i izbrisete ja temata
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
abe velat deka se downlodira so 20000 kb u sekunda ali neznam dali e to4no jas go imam program4eto i e 220 kb ama ne mi se veruva da ja zgolemuva brzinata pri download pa ve molam nekoj sto ja koristel neka dade odgovor:D
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Може некоја да објасни на кој прицип ја зголемува брзината?
Малку ми е чудно со оглед дека скоро сите се ограничени на некоја брзина што ја добиваат од операторот, и таа брзина е малку чудно дека може да се надмине.
 

Monster

Intern
31 декември 2007
4
0
Jok bre ne raboti za ziva glava tuku samo tie gi uploudiraat na rapidshare za da dobivaat poveke poeni za da dobijat rapidshare accaunt... zatoa...
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Може некоја да објасни на кој прицип ја зголемува брзината?
Малку ми е чудно со оглед дека скоро сите се ограничени на некоја брзина што ја добиваат од операторот, и таа брзина е малку чудно дека може да се надмине.
Ваквите програмчиња ја зголемуваат брзината со тоа што остваруваат повеќе конекции наеднаш, но ова важи само кога серверот од каде што симнувате не дозволува да се симнува со брзина поголема од некоја дадена која, е помала од брзината која ви ја овозможува провајдерот. Значи доколку серверот не ве ограничува програмата колку конекции и да направи нема да го убрза даунлоадот.
РЅ. Овие програмчиња не работат со rapidshare
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Фала @alexo за одговорот. Ама незнам дали ќе има голема корист бидејки серверите ако веке ги ограничуваат ги ограничуваат на 512kbps, што не е мала ако се земе дека просечната брзина кај нас што ја нудат операторите е 1Mbps.
 
D

DimitarMK

Гостин
Хах. Програма да ти забрза брзина на интернет :LOL:. Ќе прочепка во регистрите, и ќе иде побрзо 1kbps :)).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,049
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно