• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

[TCL] aMSN мала модификација за извршување на надворешни работи ASAP

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Епа вака, aMSN е пичуван во TCL а јас поима неам TCL па ќе ми е потребна помошта на оние кои го знаат овој програмски јазик. Значи, целта ми е кога имам непрочитани или нови мејлови на хотмаил акаунтот да ми извршува една надворешна програма, а кога ќе ги прочитам сите мејлови кои се непрочитани односно веќе ќе немам непрочитани мејлови да ми изврши друга надворешна команда. Ова ми е потребно за проектот Знаменце, за кој подетално можете да прочитата кај мене на блог - aleksandar.it.com.mk

Мислам дека чарето ќе му е некаде во овој модул со код http://vmetni.com/injvuh-386?raw

ПС: ова ми е потребно во најбрз можен рок сработено ...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ок, Средена работа.

Работата се заврши со Plug-in
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно