Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Tastify.mk - македонска социјална мрежа за рецепти со храна

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.023
252
Tastify.mk јас би ја нарекол социјална мрежа за гурмани и оние кој готват а сакаат да споделуваат рецепти. Случајно налетав денес преку Инстаграм, не сум знаел дека оваа веб страна постои.

1699099947265.png


Функционира така што креирате профил и со профилот имате можност да објавувате рецепти а рецептите се објавени на сајтот. Секој рецепт си е убаво средено со информации колку време е потребно за правење на храната, да се одбира за колку порции би сакале да го зготвите рецептот.

1699099969722.png


Колку што гледам сеуште не е ни толку развиена и раширено дека постои оваа платформа мрежа. Многу малку луѓе има кој имаат објавено рецепти. Сеуште немаат ни апликација но се надевам тоа во иднина е планот.

Можеби е некој член на форумов а е дел од развојот на овој проект сајт па ќе може да пренесува критики и идеи кој ќе ги пишуваме тука.

Доколку не е на соодветно место пишана темава слободно модераторите и админите нека ја префрлат каде што сметаат дека треба да е.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Идејата е на место, концептот е погрешно поставен...

Sent from my Mi06 using Tapatalk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
има простор за развој со огромни потенцијали,
меѓутоа од аспект на соработка не би можел да кажам...

се надевам ќе се развие проектот !!!
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.023
252
Знае некој кој го работи сајтот?

Гледам на Фејсбук страната додале линк од Јутјуб канал на Витаминка Прилеп.

Пример доколку можат да вклучат договор со компании како Витаминка и секој месец да има наградување да се бира рецепт на месецот. Со ова ќе го зголемат бројот на корисници.

Фали апликација, може да се воведе претплата и ред други опции кој можеби ќе помогнат во развојот на оваа платформа.
 
Последна промена:

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Витаминка Прилеп е Генерациска компанија... се надевам дека некој таму има добар фонд на идеи!!!
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.023
252
Витаминка Прилеп е Генерациска компанија... се надевам дека некој таму има добар фонд на идеи!!!
Регистрирано доменот на сајтот e од Дивисион ДООЕЛ Скопје

Division имаат правено доста реклами и веб сајт за Витаминка а нивни клиенти се и Gley.mk на кој на нив им имаат правено реклами и лого.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
како маркетери се добри глеам имаат доста клиенти соработка...
сепак за ваков сериозен проект треба повеќе од маркетери...

Соработка со Глеј може да им биде од бенефит секако...
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.263
32.103
roka.mk
како маркетери се добри глеам имаат доста клиенти соработка...
сепак за ваков сериозен проект треба повеќе од маркетери...

Соработка со Глеј може да им биде од бенефит секако...
И што е толку сериозноста на проектов?
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Сериозен од поглед на можност за развој...
Еве на пример Gley ако веќе соработуваат може да ги визуелизира тие рецепти...

Sent from my Mi06 using Tapatalk
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.993
10.578
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
И што е толку сериозноста на проектов?

Некој на мала врата пробува тука да си истера промоција наместо како секој нормален човек, да си праша во менаџмент, колку што и какви начини постојат за рекламирање. Извади ја бичкијата додека е време, не дозволувај селска крчма да се прави - тошо стил.
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.023
252
Сериозен од поглед на можност за развој...
Еве на пример Gley ако веќе соработуваат може да ги визуелизира тие рецепти...

Sent from my Mi06 using Tapatalk
Gley не соработува со Tastify.mk туку сопствениците на доменот Tastify.mk се Division фирмава која има работено и за Gley.mk реклами и за Витаминка.

Division се агенција за маркетин и изработуваат аудио и видео реклами и ред други работи поврзани со маркетинг.

Преку Division e земен доменот за Tastify.mk

Tastify.mk е праен најверојатно за некој потреби на Витаминка.
 
Последна промена:

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
За да има раст во одредена фирма или треба да се Скалира обемот на работа преку дополнителна поголем обем на работа или да се зголемува можеби niche...

Sent from my Mi06 using Tapatalk
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.263
32.103
roka.mk
Сајтче направено во wordpress со неколку плагини не може да биде сериозен проект. Wordpress и сериозен не идат во иста реченица освен ако не станува збор за портал.
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.901
4.720
Некој на мала врата пробува тука да си истера промоција наместо како секој нормален човек, да си праша во менаџмент, колку што и какви начини постојат за рекламирање. Извади ја бичкијата додека е време, не дозволувај селска крчма да се прави - тошо стил.
Јака промоција на форумов со сајт за рецепти.
Гледаш сите нарачуваат готови јадења. на друга тема очи ќе му извадеа на членот кога даде забелешка за тоа :)
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Кога сме веќе кај КликниЈади они можат да го прошират niche-то so достава од Paket.mk секако го имаат капацитетот за брза достава...
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.023
252
Само да дополнам кога сме кај сајтови за рецепти:


18.000+ рецепти
14.000+ автори
145.000+ коментари и совети
Мои рецепти се подолги години. Овие Tastify треба уште долго време да се пробијат да допре до многу луѓе.

Времето ќе покаже дали Tastify ќе успее да се избори за опстанок. Јас им посакувам успех и среќа во работењето.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.112
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно