• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Тастатурата повалкана од ВЦ шолјата

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Тастатурата од компјутерот е загадена со микроби повеќе од ве-це шолјата. Повеќе бактерии се наоѓаат на местото каде се притискаат копчињата, отколку на било кое место од бањата, така што ризикот е поголем да се заразиш од некоја бактерија во канцеларијата од колку во бањата, пишува Топ-Ченел.

dirtyKeyboard.jpg


Ова е крајниот резултат на британско истражување, што е објавено во едно списание. Според истражувањето, бактериите се појавуваат од земањето на храна врз тастатурата. Во ова истражување е направено анализа на 30 работни тастатури кој е потврдено дека бактериите што се наоѓаат на копчињата се пет пати поопасни за смрт од тие во бањата.

превземено: идивиди (со изменета слика :) )

btw pocna strav da me faka od tastaturava :LOL:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
:ua: Блах ... Затоа треба деровно да се чистат
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
lelele lelel :) paaaaaartal :D valkana, gorena, krshena.. kako samo ushte raboti..Vo sekoj sluchaj interesno.. :)
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Samo kako ne mu e gad da ja dopira,jas bi se doblizel do nea samo so skafander,zastiten od glava do peti.Bljak:isplashen::isplashen:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Тастатурава немозе веке ни да се рециклира како пластика... :isplashen::isplashen::isplashen:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Остајте ѓубрето, глејте кој изум, држач за цигаре Scroll Lock + Pause/Break :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
ovaa слика е многу стара

имав јас една слична тастатура но не со цигаре туку со се и сешто
кога ја чистев правосмукалката морав да ја тресам не собираше се
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Гадддддддд ... Бљак...:isplashen::ua:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
lele batkava mora da ide na steriliziranje i toa u sekunda.a moze i dodeka nie raspravame za tastaturata toj vise si zaminal u gorno carstvo od site tie bakterii i prljavstini.man thats totaly bjlak
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Еве зошто треба да ја чистите вашата тастатура редовно. Погледнете
тука.

cress_in_keyboard.png

:)
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Нај HardCore тестатура што сум видел до сега! (се мисли на првата слика)
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
uste pecurki da izrasnat i deckoto da ja naprai gradina(novo hobi za IT zavisnici).(se misli na vtorata tastatura:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.159
Мислења
891.782
Членови
31.500
Огласи
31
Најнов член
Stefanija99
На врв Дно