• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Тастатура со вграден компјутер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Иако наликува на стариот Commodore 64 и 128 на кои процесорот и сите важни компоненти им беа ставени во тастатурата, ZPC-GX31 е далеку подобар од нив.


Новата генерација на се-во-едно персонални компјутери дефинитивно зафаќаат помалку простор и немаат големи забелешки за нивната функционалност.

Со големина на нормална тастатура ZPC-GX31 е иновативен пакет со доволно моќ, перформанси и компатибилност.


Во него е сместена матичната плоча Intel G31 Express Chipset со Intel Corе 2 Quad процесор, 1MB DDR2/667MHz RAM со можност за наградба до 4 MB, 1Gb LAN, CDRW-DVD, или DVD+/-RW и има можност за Dual Display.

Со пакувањето не ве обврзуваат да купите монитор, што значи и пофлексибилно купување или можност за користење на вашиот стар монитор.

Единствено што нема овој компјутер е 3D графичка картичка но за која сепак има слободен слот, ако ви е потребен.

Основната верзија можете да ја имате за 629 долари, а најскапата верзија чини "само" 1099 долари. :LOL:

изворче: идивиди
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Интересно .. ама сепак .. не би сакал да користам вакво нешто, оти за тие праи може да се најде доволно добар лап топ кој е неколку пати по пренослив од ова.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Интересно .. ама сепак .. не би сакал да користам вакво нешто, оти за тие праи може да се најде доволно добар лап топ кој е неколку пати по пренослив од ова.
Рачунај тука требаат и пари за монитор... Ма да е интересна идеата
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Уште да имаше вграден монитор и супер ќе беше. :LOL:
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
не ја гледам смислата во овај компјутер .... 600 и кусур евра за компјутер без монитор ! и без 3D графичка .....:ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно