1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тастатура со скрол - дали/каде има кај нас

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Oliver!, 17 Април 2019.

 1. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Дали некој воопшто видел вакво нешто во последно време или барем нешто слично по нашиве продавници?

  [​IMG]

  Медиа копчињата се комплетно неважни.

  Левата страна со скролот е 100% важна :)

  Фала однапред ако некој знае да ми посочи од каде да најдам.
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,617
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  eBay/Ali, кај нас побарувачката за вакви тастатури е 1 во 2 миЉони :)
   
  На Oliver! и SiPy` им се допаѓа ова.
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,223
  3,575
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јас имам ваква (Logitech K400 Plus) за НТРС, работи и на телевизорот ЕлЏи, скролаш со два прста како на тачпад.. Баш таква со кругче не сум сретнал, но сигурно има по али мали.

  [​IMG]
   
 4. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Интересни се овие, ама за намената ми треба токму таква со скрол на лева страна за да ја користам паралелно со скролот од маусот.
  Му доаѓа како дупла папуча на тапани, многу ефективно. :)
   
 5. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ме направи да се чувствувам посебно.

  Ете колку треба, еден убав збор да му се подобри денот на човека.

  Корун за модератор! :D
   
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Бежична или жичана ти треба?
   
 7. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Не е важно, единствено да не е некоја од тие набиените со смалени Shift, Enter и стрелки :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
  Имаш Logitech Craft во Нексио
   
 9. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Не можам да видам ништо слично... гледам некоја со копче за custom навигации, ама не со скрол.

  Може да ми посочиш модел на кој мислеше? Фала!
   
 10. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
 11. shifty

  shifty
  Модератор

  1,015
  1,335
  5 Септември 2009
  keyb-it.png
  DDStore
   
  На Oliver! му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

 13. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  417
  9 Август 2010
  Имам Genius Luxemate Scroll, само на изглед е интересна. За куцање е катастрофа.
  obrazek.jpeg
   
 14. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ги видов овие.
  Го лансирале скролот кон Плутон :))) Никаква поента нема да е таму недостапен.
  Да беше прописно наместен баш таа ќе ја купев
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  617
  799
  25 Февруари 2016
  Машко
  Нова за продажба , или само кажуваш дека имаш таква, ја користиш???
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 16. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  417
  9 Август 2010
  Користена е, дел од мојата колекција. Ја чувам во оригиналната кутија со фискалната од 2006та година. :)
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  617
  799
  25 Февруари 2016
  Машко
  Price ?
   
 18. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  417
  9 Август 2010
  fiskalna.jpg
   
  На Oliver! му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  617
  799
  25 Февруари 2016
  Машко
  Солено ;)
  1100 од Зоте не памтам датум .
   
  На Oliver! и b.a им се допаѓа ова.
 20. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Студио нам је опремљен хај-тек технологијом :)

  И моево пемпеле беше околу 1000 тогаш, ако ми најде некој здрава и добро да функционира пак ќе дадам 1000 за на старо :)
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Нема драјвери за Њињдоѕс 10 :(

  Понудата за Genius на старо сè уште стои!
   

Сподели

Вчитување...