• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Тастатура GK64x - Fully programable RGB, hotswap switches

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,245
1,231
Скопје
Алуминиумско кукиште, Kailh Box White (clicky види карактеристики) switches, модуларна (стандарден или три-делен спејсбар) како и со hotswap сокети за switches со што може да се менуваат switches-от без потреба од лемење. USB-C приклучок.
RGB LED (што може да се програмира по вкус секое индивидуално копче) на секое копче, плус LED-s на долната страна (што би дошло до израз со транспарентно кукуште).
Се програмира се на тастатурата освен FN key -от, тој е hardwired и неможе на негово место да се стави друга опција (додатен fn key може да се стави било каде).

Цена 4500 мкд.

071 389 396 Горан

п.с. се отепав со Префиксот .. кога куцам огласи после 00:00 хаха (админ хелп)

 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,245
1,231
Скопје
usb-c приклучок е тастатурата, нема блутут опција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,105
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно