Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Тастатура CSTC75

Статус
Затворена за нови мислења.

Antonio Vasilevski

Gaining Experience
3 јануари 2016
252
97
Аеродром, Скопје
Antonio Vasilevski's setup  
Processor & Cooler
Xeon E5430 3.4 GHz OC & Deepcool Gammax 400
Motherboard
Asus P5K SE
Storage
WD 500 GB Blue Caviar
RAM
Kingston 2x2 GB 1066 MHz OC
Video card
HD 7770 1GB
Monitor
LG Flatron W1934S
OS
Windows 7
Antonio Vasilevski додаде нов оглас:

Тастатура CSTC75 - 4.500 ден.

Продавам CSTC75 механичка тастатура од KPRepublic, склопена со Gateron G Pro 2.0 (KS9 - Pro 2.0) свичеви и YMDK капачиња. Тастатурата e gasket mount, има поддршка за VIA/VIAL/QMK, кноб за контрола на звук. Користена е 2-3 недели, но не сум имал слободно време последниве месеци, па затоа се продава.

Со тастурата следува екстра PCB плоча од тастатурата на која што и фали една диода, моментално во тастатурата е ставена нова плоча пратена од KPRepublic.

Видете го целиот оглас...
 

Antonio Vasilevski

Gaining Experience
3 јануари 2016
252
97
Аеродром, Скопје
Antonio Vasilevski's setup  
Processor & Cooler
Xeon E5430 3.4 GHz OC & Deepcool Gammax 400
Motherboard
Asus P5K SE
Storage
WD 500 GB Blue Caviar
RAM
Kingston 2x2 GB 1066 MHz OC
Video card
HD 7770 1GB
Monitor
LG Flatron W1934S
OS
Windows 7
Цена 4400 ден.

Заборавив да пишам дека свичевите се линеарни (Yellow).
 

Antonio Vasilevski

Gaining Experience
3 јануари 2016
252
97
Аеродром, Скопје
Antonio Vasilevski's setup  
Processor & Cooler
Xeon E5430 3.4 GHz OC & Deepcool Gammax 400
Motherboard
Asus P5K SE
Storage
WD 500 GB Blue Caviar
RAM
Kingston 2x2 GB 1066 MHz OC
Video card
HD 7770 1GB
Monitor
LG Flatron W1934S
OS
Windows 7
Продадена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.388
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно