1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Tapatalk крашува на iPhone 5. Чаре?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од skullmonkey, 13 Февруари 2013.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Здраво,
  веке неколку денови се мачам и неможам да најдам чаре. Tapatalk и Tapatalk 2 крашуваат одма после кликање на иконата. Има некој проблеми ваков? Знае некое чаре? Се работи за iPhone 5 на 6.1 нормално Jailbreak. Сите совети се добредојдени.

  Фала,
  [email protected]
   
 2. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Врати си го на 6 или чекај од сидиа да го апдејтуваат тапаталк.

  На крај краева КУПИ ГО .
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Што да вратам на 6? iOS-от? Нон сенс.
  + Cydia нема никаква врска со Tapatalk. Тоа е .ipa апликација која се инсталира преку надворешен систем како што бече Installous, а сега е AppCake (и други).
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Еоа добро де чекај аодејт на кракуваната апп или купи го не е скапа апп. Значи незнам шо чаре бараш . Кракната апп крашува .
   

Сподели

Вчитување...