• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Tapatalk алтернатива

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
538
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Не најдов слична тема па бујрум
Пошто tapatalk е тапа на android 11 уште од претодно а со последниот update се изгубе скрос, се одлогира фрла грешка нешто network error try again later.. Дали има слично корисна апликации за форуми генерално?
Мерси
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,220
11,576
youtu.be
Дали проба со IT MK апликацијата?
Општо за други форуми не знам. :)
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,444
1,088
Неврленд
Не најдов слична тема па бујрум
Пошто tapatalk е тапа на android 11 уште од претодно а со последниот update се изгубе скрос, се одлогира фрла грешка нешто network error try again later.. Дали има слично корисна апликации за форуми генерално?
Мерси
Ма не ти треба апликација. На браузер најубаво.
И ит форум апликација е тапа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
538
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Дали проба со IT MK апликацијата?
Општо за други форуми не знам. :)
Кога беше пресна ја покористив тогаш имав iPhone
Али ми треба апп да можам да листам и други форуми шо странси шо наши.
Thx anyway
Мислењето е автоматски споено:

Ма не ти треба апликација. На браузер најубаво.
И ит форум апликација е тапа.
Ок тоа, али пофлуидно ми е листањето со апп, не мора да отварам табови за секој поединечно.
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,131
5,638
Мелмак
PWA (progressive web app) ?

Валјда има плагини за тоа за форум софтверов, но во основа ти дава веб страница да ја закачиш на хоум како апликација.

EDIT: XF 2.2 - Progressive web app
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,220
11,576
youtu.be
Јас немам никаков проблем со Tapatalk апликацијата на ипхоне, за андроид е можеби тапа. :cool:
Андроид е џубре. :D j/k
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
538
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Јас немам никаков проблем со Tapatalk апликацијата на ипхоне, за андроид е можеби тапа. :cool:
Андроид е џубре. :D j/k
И на android се трпеше до пред некоја верзија. Сега е OMG
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,630
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно