1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Tamron SP 24-70mm f/2.8 DI VC USD (A007) Nikon mount

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Boce!, 22 Јануари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Boce!

  Boce!
  Gaining Experience

  112
  149
  4 Август 2017
  700 евра.

  Купен од Б&Х од Америка, има уште еден месец европска и 4 години америчка гаранција.
  Би рекол дека е нов, во апсолутна минт - беспрекорна состојба (и козметички и технички).
  Нема направено повеќе од 500-600 слики.
  Имам 24-120 ф/4 и некои брзи прајмови.
  Една година се мислам дали да го продадам 24-120 или 24-70 и одлуката падна на последниот (за дилемата имам и пост од лани).
  На фул фрејм за тоа што сликам едноставно не ми треба 2.8.
  Подобра употреба ќе најде за свадби, евенти, или кај некој кој нема да дуплира опсег на фокалма должина.

  Мене ме чинеше 900 евра, го продавам за 700 евра (пробав на фото берза за 800, не оди :) )

  Спакуван во кутија, комплет со худ и документација. IMG_20190108_221407.jpeg IMG_20190108_221140.jpeg IMG_20190108_221032.jpeg IMG_20190108_221338.jpeg IMG_20190108_221234.jpeg
   
  На Boldozer, stefan_off, M.Pix и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Boce!

  Boce!
  Gaining Experience

  112
  149
  4 Август 2017
 3. Boce!

  Boce!
  Gaining Experience

  112
  149
  4 Август 2017
 4. Boce!

  Boce!
  Gaining Experience

  112
  149
  4 Август 2017
  Го спуштам на 600 евра, оти нов го најдов за 790. Во иднина ако земам Тамрон ќе земам само половен, оти им паѓа цената, очигледно.
   
  На stefan_off и Oktar им се допаѓа ова.
 5. Boce!

  Boce!
  Gaining Experience

  112
  149
  4 Август 2017
  Up и овој месец :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Boce!

  Boce!
  Gaining Experience

  112
  149
  4 Август 2017
  Продаден надвор од форум. Може клуч.
   
  На Oktar и omegaRED им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...