1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Таблет MEDIACOM WinPad W801

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од RoninMK, 6 Март 2020.

 1. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Се работи за нов никогаш неупотребуван Таблет MEDIACOM WinPad W801 кој доаѓа фабрички со 2 оперативни системи Windows 10 Home и Android 5.1
  Пишете реални проценки или понуди па можеби после долго стоење конечно ќе си го најде вистинскиот сопственик.
  Гаранција од мене 2 месеци.
   

  Прикачени датотеки:

 2. stranger777

  stranger777
  Gaining Experience

  336
  114
  27 oктомври 2013
  Машко
  1500
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ако е моделот со 3G тогаш 1500 ако не ти се брза да го продадеш. Ако е без 3G ондак, нема цена. Можеш да го поклониш на некого или да го користиш како Alarm Clock, Radio, Picture frame.
   
  На BlueBaron му/ѝ се допаѓа ова.
 4. caki

  caki
  Gaining Experience

  468
  146
  1 Август 2010
  Јас сум заинтересиран за таблетов. Кога ќе оформиш цена пиши.

  Sent from my B1-810 using Tapatalk
   
 5. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Има 3G... гледам пишува на спецификацијата која ја сликав од неотворената кутија.
  Реално мислам дека прениско го проценивте зошто го испитував деновиве пазарот и не најдов со 32GB, Intel процесор и Win OS за толку ниска цена, башка што сите тие се користени, а овој е нечепнат односно неотворена кутија.
  Точно дека времето малце го има одминато, ама сепак мислам дека вреди повеќе, па спрема тоа ќе оди на продажба моментално за 5000 ден.
  Сите што ми пишаа во ПП, ќе им пишам повратно која е цената.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Причината за ниската проценка е што е речиси неупотреблив и под Windows и под Android со тие 1Gb RAM.
  Да беше на пример 2Gb е беше бајаги поинаква приказната. Јас имав таков, го подарив на другарка, па таа гоподари на некој трет.

  Башка 32Gb е бруто простор, кога ќе одземеш Windows и Android инсталациите мислам дека остануваше 8 или 6Gb простор.
   
  Последна промена: 11 Март 2020
  На DrMTR, fuzzjaw, bugarce и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Да, се согласувам дека е малку 1GB RAM ама гледам новите таблети со Android, 8GB ROM и 1GB RAM се пак околу 3000 ден, па не би рекол штом се продаваат дека се неупотребливи.
  Еве нова форумска цена од 4500 ден!
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Како сакаш. Ама еве најдобро, уклучи го таблетот, почни да работиш на него па оформи си цена по свое убедување.
   
  На Peceto, BlueBaron, Маша и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,386
  2,241
  13 Јануари 2014
  Машко
  Со ризик да ми го избришат коментаров ради офтопик делов, не знам зошто барате проценка кога веќе имате цена на ум и воопшто не ги регистрирате проценките.

  Онтопик, и јас би го проценил на 1,500 денари. Настрана што хардверот е слаб (се продаваат такви таблети, да, ама прашај кој ги купува и колку траат), Android 5.1 е верзија стара пет години и не верувам дека таблетов ќе добие апдејт, што го прави скоро неупотреблив во денешно време. Можда како e-reader или нешто, ама за било што друго не би рекол.

  Дома имам таблет со 4GB RAM, Snapdragon 670 и Android 9.0, и знае да закочи одвреме навреме ако не гасам апликации од позадина или ако уклучам нешто поинтензивно.
   
  Astro, Oktar и на it_boy им се допаѓа ова.
 10. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Не би рекол дека не прифаќам сугестии, цена немав оформено, кога ги прегледав огласите што се нуди за таа цена која тука ја споменавте и која сметам дека е нереална, се одлучив за оваа која моментално важи.
  Сепак иако е постар има доста можности за тој кој знае да го работи и знае што бара односно за што и за која намена му треба.

  Еве ги уште еднаш кратко спецификациите да не мора да отварате слика:
  Екран: 8" 1280x800 IPS Multitouch
  CPU: Intel Atom Z3735G Quad Core 1.83GHz
  ROM Меморија: 32GB + MicroSD Card slot
  RAM Меморија: 1GB DDR3L
  OS: Dual Windows 10 Home + Android 5.1
  Има Wireless, 3G, GPS, Bluetooth 4.0 итн. цела спецификација на следниот линк.
  Гаранција 2 месеци.
  Цена: 4500 ден!

  П.С. Поефтин сум за истиот производ од друга продавница, линк тука.
   
  Последна промена: 12 Март 2020
 11. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  79
  157
  5 Јули 2007
  Од каде и кога е купен?
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  @caki повели цена брат, 4500.
   
  На caki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Не е купен
  Стоен повеќе време на лагер.
  Еве, решен сум да го продадам пошто има интерес и на сите да ви олеснам уште некој денар... Може да оди за 4300 ден фиксно!

  Испратено од G3121 преку IT.mk форум апликација
   
 14. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Нова форумска цена... 4000 ден!
   
 15. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Нова цена... 3800 ден!
   
 16. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
  Најнова цена... само тука... 3500 ден!
   
  На CyberTm му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...