1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ТАБЛЕТ Audiola проблем

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од loc geek, 20 Јануари 2016.

 1. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  здраво имам проблем со таблетот аудиола таблет италијански имасе премногу вируси ги бришев и одеднаш сите иконки станаа без слика и се рестартира и сега заглавува на логото нејке да се вклучи како мозам да го реинсталирам софтверот преку пц ако не ја погодив темата преместета ја
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Држи на Power + volume up и доколку влези во рикавер модот направи му формат од таму . Односно Factory reset .
   
 3. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  правев пак истото го прави
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 4. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  изгледа дека некој вирус што сам го избришал го оштетил софтверот
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Кој модел е поточно ?
   
 6. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  audiola tab 0397 3g
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Мораш да го флешаш со оваа програма . АМа па ке мораш и фирмвер да најдеш за него , јас не успеав да најдам фирмвер .
   
 8. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  нема и јас барав и пробував на тој начин не ли бива со друг начин
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Мораш со официјален фирмвер да го флешаш . Или од некој што има да му направе бекап на андроидот и да ти го прате како втора варијанта .
   
 10. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  значи мора да е истиот модел
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Да од истиот модел.
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 12. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  aкo имa некoј вaкoв тaблет дa ми прaте бекaп или aкo мoже некoј дa нaјде фирмвaр би бил мнoгу зaхвaлен чaстaм
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,752
  7,175
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Постирај скриншот од About tablet табот овде, можеби според верзијата ќе може да се најде.
   
 14. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  231
  16 ноември 2011
  Машко
  Извини ама едно прашање, од кај му ги најде вирусите на таблетот и од кај знаеше што да бришиш?

  Си сурфаше на нет или инсталираше некоја апликација која ти маана popup на некој полумакедонски јазик дека имаш вируси?

  zz
   
 15. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  немoжaм дa дoјдaм дo aбoут тaблет aмa беше јели бин нез кoјa верзијa a излегувaa рaзни пoп oд пoрнo нaјвеке немoжеш ништo дa чепнеш прaвив фaктoри ресет зa 1 сaaт пaк дoјдaт сите пoпуп и ги бришев еднa пo еднa се дoдекa не дoјде еднa ливе секс се викaше кoгa јa избришaв сите икoни стaнaa кaкo aдрoид лoгoтo себрестaртирa и не уклучи пoвеке
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 16. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  bump
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,009
  4,272
  28 oктомври 2008
  Имав ист проблем со Алкател Идол. Не можев да ги искоренам ниту со Root uninstaller. Само флешување со чист ром.
  Доколку не можеш да прочиташ во about, тогаш ќе го отвориш за да видиш кој чип и плоча се ставени внатре. Голема веројатност е истиот хардвер да се наоѓа и под друго име. Тоа може да помогне во потрагата по соодветен ром.
   
 18. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  54
  21 Јуни 2015
  Машко
  Memoria Interna 8 GB Flash espandibile tramite Micro SD (fino a 32GB)
  Schermo Multi-touch capacitivo da 9.7" HD (1024x768)
  Processore A7 Dual Core MTK 8312 da 1.2GHz RAM: 1GB DDRIII
  Grafica GPU Mali 400 MP1
  Connessione Internet WiFi (b/g/n)
  Bluetooth integrato (versione 4.0)
  Modulo 3G per navigare e telefonare tramite scheda SIM
  Invio e ricezione messaggi SMS e MMS
  GPS integrato (GPS + AGPS)
  Camera frontale da 0.3 Mpixels e fotocamera posteriore da 2 Mpixels
  Radio FM

  Microfono integrato
  Altoparlante integrato
  Ingresso micro USB (cavo USB in dotazione)
  Ingresso micro SD
  Funzione USB OTG (cavo HOST in dotazione)

  Uscita cuffie da 3,5mm
  Sistema Operativo Android 4.2.2 Jelly Bean

  Alimentazione batteria ricaricabile al Lipo da 3,7V (7000mAh)
  Alimentatore AC 100/240V - 50/60Hz DC 5V / 2A
  Dimensioni 23,3(L) x 17,3(H) x 0,9(P) cm
  Colore: bianco
  Conf: 10 pezzi

  тука има ли нешто корисно
   
  На slave ristov му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,368
  6,482
  27 Март 2014
 20. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,009
  4,272
  28 oктомври 2008

Сподели

Вчитување...