• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

T3H4cK3r! Aaaa... what?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Не ја правам темава да се карам или критикувам, туку да те прашам:
Што ти значи потписот?
Koj ima gore od 300 postovi moze da mi bara driveri na PM.
:zbunet3:
Мислиш кој има повеќе од 300 поста на форумот може да ти побара драјвер? А само види ти колку имаш :rolleyes:
Или грешно сватив.... :ha:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Ништо не сватив. Каква врска имаат постовите, со тоа дали ќе барам драјвери...
btw и 3000 постови да имам, не би барал драјвери од некој, сите ги има на интернет.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Баш ова сакав да го пишам, па hijackhacker го направи тоа пред мене :)). Што ти значи потписот, дека им ги нудиш твоите услуги само на акаунти над 300 мислења? Стварно не те сваќам, пошто сигурно нема некој со 500 мислења знае доста од форумов, за да може самостојно да си ги најде сам драјверите. Значи потписот не ти е во ред, мислиш дека само ти можеш да имаш акаунт на driverguide? Ај да не бидам многу груб, мислам дека треба да си го смениш потписот.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Ме претркавте... :)
И јас баш преѓе го загледав потписот, но многу му е нејасен. Како што рековте нека се види самиот колку постови има, па уште и преку ПП ти вели за да ти најди драјвери. Треба тука да си помагаме, нема врска кој колку постови има!?
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Pa za ova mozese da me kontaktiras i na PP ama Dobro ke ti razjasnuvam ovde da vidaat i drugite.

Jas so toa sakam da kazam koj ima nad 300 postovi (Mislenja) moze da mi bara driver kakov saka i jas ke mu do najdam Originalot.

Zosto nad 300?
Zatoa sto jas imam account vo www.driveragent.com(oa gledajte gi ponudite kolku e eden account no limit PC).
Zatoa sto ne moze user so eden post da gi dobie driverite pa resiv poveke od 300 (Onie sto vlozuvaat na IT.Com.Mk) da im ja dadam ova ponuda besplatna.

Se nadevam deka me razbravte. Pozz
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Pa za ova mozese da me kontaktiras i na PP ama Dobro ke ti razjasnuvam ovde da vidaat i drugite.

Jas so toa sakam da kazam koj ima nad 300 postovi (Mislenja) moze da mi bara driver kakov saka i jas ke mu do najdam Originalot.

Zosto nad 300?
Zatoa sto jas imam account vo www.driveragent.com(oa gledajte gi ponudite kolku e eden account no limit PC).
Zatoa sto ne moze user so eden post da gi dobie driverite pa resiv poveke od 300 (Onie sto vlozuvaat na IT.Com.Mk) da im ja dadam ova ponuda besplatna.

Se nadevam deka me razbravte. Pozz
А што ако на некој човек итно му требаат драјверите што никој неможе да му ги најде, освен ти од driveragent? Значи дека човекот треба да напише 300 мислења пред да побара од тебе драјвери? Пак не те сваќам, зашто не се залагаш чим ги имаш тие привилеѓии, да им дадеш драјвери на сите тие што им требаат (доколку си во можност, се разбира)?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже не е финтата кој колку поста има,туку дали се квалитетни,некој може да има 1000 поста но без врска,и затоа ова што го направи не го поштувам.И на некој што му требаат драјвери,ке си отворат тема и ке побараат :)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
А што ако на некој човек итно му требаат драјверите што никој неможе да му ги најде, освен ти од driveragent? Значи дека човекот треба да напише 300 мислења пред да побара од тебе драјвери? Пак не те сваќам, зашто не се залагаш чим ги имаш тие привилеѓии, да им дадеш драјвери на сите тие што им требаат (доколку си во можност, се разбира)?
Во право е 386ка...
Само да се надополнам...некој можеби не се разбира многу за да направи 300 постови толку лесно како што мислиш ти, можеби во тој период нема некој проблем од неговата област каде што повеќе се разбира и не може да му помогне на скоро на никого, можеби сега го забележал или му кажале за форумот, и заради тие банални работи тој треба да чека за да добие драјвер?
Ајде сите да поставиме граници за под колку постови не ги (про)даваме нашите знаења и новите членови нека останат без одговори и помош...
Еве јас не се замарам колку постови имам или колку сум помогнал или да гледам дали некој има повеќе или помалку од мене па за да му помогнам...
А сега и да го смени потписот тешко дека ќе го смени мислењето, затоа едно ќе речам: среќа што има други луѓе кои ќе му помогнат на некого на кого му е потребна помош БЕЗ ДИСКРИМИНАЦИЈА.

Stane напишал слично нешто пред мене и излезе дека се повторувам:zasramen:
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Повише ми се свиѓа политиката да помагаш на луѓе со над 300 поста (мислења). Тоа е еден вид доказ дека се доверливи и не се од оние кои ќе дојдат само да искористат нешто на брзина. Мој совет е да си го вратиш стариот потпис!
:bravo:

Сепак одлуката е твоја...

Поздрав,
Стефан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно