Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

T Tablet 5G - Телеком

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
200
138
Денес зедов таблет, како во насловот од чиста љубопитност од тоа како беше опишано (дека функционира како телефон)
Е сеа пробувам и се отепав од барање, и исталирање апликации, но никако да стартува апликацијата за примање на повици, го дава бројот недостапен, и по некоја секунда стига смс порака, дека бројот е повторно достапен.. (а на таблет стига порака дека имаш испуштен повик) некој да има искуство околу ова нешто ?
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.357
2.223
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
343
534
Не гледам јас дека вика разговори може на таблетот. Тоа дека има 5G не значи дека мора да можеш и да зборуваш, туку ти служи за интернет користење. 1693317445847.png

Не знам дали ова значи дека само нема поддршка за ВоЛТЕ/ВоВифи или општо не може да се збори, ама мислам дека двете опции се. Пробај Truecaller да спушташ и да видиш дали може преку тоа да направиш повик.
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
200
138
кај било така опишано?
Во салон.. така ми рекоа.

Ке пробам, ама мислам дека пробав со Truecaller..и некој слични апликации, единствено нешто што функционира е само СМС пораки испраќање, а Вибер, вацап и слично, си функционира одлично..
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.931
4.432
Во салон.. така ми рекоа.

Ке пробам, ама мислам дека пробав со Truecaller..и некој слични апликации, единствено нешто што функционира е само СМС пораки испраќање, а Вибер, вацап и слично, си функционира одлично..
Онда назад во салон, таблетот на тие цуците и ај ќе почекам вие наместете ми да примам и правам повици.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
200
138
Онда назад во салон, таблетот на тие цуците и ај ќе почекам вие наместете ми да примам и правам повици.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
До душа и на, самата веб страна од Телеком, пишува дека има опција за VOLTE, каша попара е се.. IMG_20230830_210356.jpg
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.931
4.432

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.663
Мислења
946.880
Членови
34.140
Огласи
2.009
Најнов член
Kajko2004
На врв Дно