1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

T-Mobile G2 Touch (HTC Hero) проблем со touch screen

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Kupe3, 7 Јули 2010.

 1. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  Здраво,

  имам T-Mobile G2 Touch и во последно време сензитивноста на touch screen-от е опадната, посебно кон рабовите на екранот. Дали некој има забележано нешто слично и дали е можна промена на екранот? Не знам дали тоа би спаѓало под гаранција од Т-мобиле.

  И уште едно прашање... дали некој пробал да го надгради Android na верзија 2.1 на овој телефон. искуства?
   
 2. nCounTr

  nCounTr
  Intern

  474
  41
  5 Мај 2009
  Друже ке отидеш на android.modaco.com и таму ќе најдеш се што ти треба за андроид и околу преминување на 2.1.
   
 3. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Би ти препорачал да ја посетиш страната на XDA-Developers и нивниот форум. На форумот има цел подфорум за G2 каде ќе најдеш целосно упатство како да преминеш на 2.1 (можеби има и за 2.2), која дистрибуција да ја одбереш и се друго што те интересира.
   
 4. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Не му е ништо на дисплејот за да има потреба од сервис,потребно е само да му направиш калибрирање на дисплејот има calibration tool во settings немам андроид телефон при рака моментално за да ти објаснам точната постапка вака отпамет слабо се сеќавам кај се наоѓаше види во Settings->sounds & display или можиш да најдиш некоја апликација за калибрирање.Потоа ќе си се врати осетливоста на рабовите во нормала како што треба.

  За абдејт до 2,1 имам читано дека пред недела две е пуштен првиот дел од абдејтот и дека на некои корисници им има стигнато како известување дека има нов абдејт и го абдејтирале дирекно.
  Инаку нема сеуште комплетен абдејт до 2,1 треба да излези за скоро.
   
Слични теми
 1. petar.bt
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,561
 2. feit
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,275
 3. Fiasco
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,282
 4. али
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  415
Вчитување...

Сподели

Вчитување...