• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

T-Home со зголемени брзини од 1 јуни

  • Ја почнал/а темата bons
  • Време на почнување

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
T-Home од 1 јуни со зголемени брзини кај интернетот x2, за исти пари, без нови договори...кај мене веќе е на сила..:D Пакетот од 10 гига вози со 2600 kbps.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Машала..
Btw. Колку пари е тој пакет?
Нема шанси да ми стасаат 10 Gb ама чисто информативно ме интересира..
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Pa bese ocigledno deka nesto se desava. Poslednive denovi brzinata bese katastrofalna. Jas imav "srekja" da imam brzina od 41Kb/s dowload i 60Kb/s upload dodeka drugi lugje sto gi znam imaa download od 260b/s:lut2: . Obicno sekogas e taka koga ja zgolemuvaat brzinata ... nekolku dena prethodno ima katastrofa brzini.
Megjutoa ne znam od kade ti e informacijava za zgolemuvanje na brzinata za x2?
Ako e tocna togas toa e malku ....zatoa sto onnet najavi brzina od 10Mb/s.
Jas do sega go koristev paketot od 100GB so 2Mb/s download, sto znaci ako e taka ke treba da imam 4Mb/s. A toa e spored mene malku. Sepak mislam deka za vakvite korisnici sto koristat poskap internet treba da im se zgolemi brzinata do 10Mb/s.
Ama kako i da e ke vidime sto ke bide........posto na nivniot sajt ne mozev da vidam nikakva informacija.
--------------------------------------------------------------------
Po treti pat probuvam da go pratam odgovorov....... posto mi se pojavuvase Data Base error:lut2:
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Eve kakva e momentalno brzinata kaj eden moj drugar na max adsl 100 paketot:

Download Speed: 3348 kbps (418.5 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 397 kbps (49.6 KB/sec transfer rate)

:bravo::bravo:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Eve kakva e momentalno brzinata kaj eden moj drugar na max adsl 100 paketot:

Download Speed: 3348 kbps (418.5 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 397 kbps (49.6 KB/sec transfer rate)

:bravo::bravo:

epa bravo za drugarot,kaj mene e katastrofa,nejkam da pisuvam kolkava e zatoa sto prvo jas ke padnam vo nesvest,vtoro vie ke padnete vo nesvest,i koga ke im kazam na doktorite u bolnica i tie ke padnat u nesvest.ama kako sto velat,bolje nesto otkolku nisto.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Офтопик, Мислам народе, зошто се жалите ако брзината ви е например 512КБ download а требало да ви биде 1024? Нема смисла, јас 1месец сум со брзина 1кбпс па на никој не се жалам де доста малце со тоа “Мојата брзина е мала ова она“.

За темата, Мислам дека почна и интернетов во македонија да напредува, многу повеќе можности поголеми брзини. Супер ќе е ако ова Т-Хоум го оствари на сите корисници
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
i telekabel od 1vi juni ke nudi pojaki paketi..

telekabeloi6.jpg


toj zaokruzeniot e mojot paket
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Офтопик, Мислам народе, зошто се жалите ако брзината ви е например 512КБ download а требало да ви биде 1024? Нема смисла, јас 1месец сум со брзина 1кбпс па на никој не се жалам де доста малце со тоа “Мојата брзина е мала ова она“.
хмммз.. 1 kbps или 1 KB/sec ?
1 kbps не е можно да имаш, затоа што така ќе треба да спушташ со 0,125 KB/sec, а и тешко дека ќе го отвараш форумов..
Во секој случај закон..:bravo:
:LOL:
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
???????

Na oficijalnata strana e 1536/256 Kbps, da ne si nesto greska???
Точно, на официјалната страна стои толку, сигурно не е ажурирано сеуште, иначе реално не иде со 1536 туку од прилика со 1300 и кусур, сега е x2 негде иде до 2611 kbps, информацијата сеуште не е официјална, но според симптомите што ги покажа интернетов во последните неколку дена нонстоп паѓаше, слаба латенција...стандардно кога прават покачување на брзини, а еве кај мене веќе е на сила, уште кај неклку другари се има исто така покажано, а повеќето не можат да приметат нели поради лимитот кој знаеме дека при крај на месецот е поминат :p...повеке на дело после 1 јуни.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Momentalno kaj mene e:

5/31/2008 12:55 PM GMT 3520 kb/s 406 kb/s 92 ms Helsinki ~ 1250 mi

A kako da pominam limit koga 100GB mesecno nemam kaj da gi stavam:)
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Јас баш се израдував дека вчера GRID ја симнував со по 10kb/s си викам ај сеа побрзо ќе отиде. Пуштив да се симнува, не мрда од 3kb/s. Се изнервирав ама ми текна да проверам колку сообраќај потрошив овој месец и коа глеам сум ја прешол границата, па едвај чекам да дојде утре.:D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Различни сервери на speedtest.net даваат различна брзина. Вчера тестирав на Лондон и ми даде 2600 и кусур (како е тоа можно), а имам АДСЛ 10 (т-home) кој е на 1500. Така да додека официјално не објават на страната на t-home.mk не се радувајте :)
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Ako informacijata od bons e tocna, a mislam deka e bi trebalo utre kako prv den vo mesec juni da objavat na sajtot.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
А со цена нешто ќе има разлика оти не сум информиран колку е старата?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
А со цена нешто ќе има разлика оти не сум информиран колку е старата?
читај..
T-Home од 1 јуни со зголемени брзини кај интернетот x2, за исти пари, без нови договори
Потоа јас прашав колку пари е воопшто..
Одговор:
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Па многу е 1200 ден. месечно. Ко ќе падни на 700-900 за 10GB тогаш се префрламе на поголем пакет.:D
 

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1.026
634
Веќе се зголемени брзините, јас имам 4мегабити брзина на 100 гига, али треба да го зголемат и сообраќајот некако бргу ќе отидат овие 100 гига на 4 мегабита. :plachko2:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Veke se zgolemeni brzinite i na t-home i na onnet. Se rasprasav so povise drugari sto koristat i od onnet i od t-home brzinite se duplo zgolemeni. Taka da sega od rapidshare siminjam so 450KB/s a skoro isto e i na torenti.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Кај мене е 330кб/с од Телеком од 2гб. Мислам дека сега ќе ми треба нет лимитер зошто отидоа брзо двата гига.:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно