• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Т-Home оптика

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,601
8,955
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Тапа е денес. 21мб фајл праќам 3-4 мин.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,707
9,079
Скопје
Загасив компјутер за денес. Отидов да се прошетам да однесам меил побрзо одам од што е интернетов.

Sent from Телефон using Tapatalk
И ја излегов, прошетав, се вратив, и уште не е опраен.

Crimes against humanity

1619532721907.png
у комбинација со ова, врв
1619532748539.png
 
Последна промена:

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
376
272
Смениле рутирање, сега кон ,,нашиот јужен сосед,,. Како што гледам сообраќајот не иде веќе кон Софија, туку преку грчки Космоте.
 
  • Уау
Реакции: Avid

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,601
8,955
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Додека не ја спукаме и со грција па после со србија ни останува. :D

На крај преку албанија преку море од италија ќе увезуваме хаха.

Едит: рарбг и замунда и зелка ќе бидат ли ок?
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
197
Денес нетов тиња, во последно време многу е нестабилна мрежава
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
197
Пред некој ден приметив дека проблемот не им е само на оптика туку ми го правеше и на 4г и после и двете се средија. Брука е на 100/100 да неможе outlook 1мб да повлече 15 минути ама ај еве паднаа бројките ќе се вратат дел од луѓето по канцеларии нема да се од дома и ќе е по лабава мрежата :D
 

Pej4o

Intern
12 ноември 2015
29
11
И на бакар (ВДСЛ)е исто и мобилната мрежа е катастрофа.:censored:
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,601
8,955
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Потврдувам. Син ми од 9 сабајле дали 20 минути слушна што зборува наставничката. Само прекинува како на времето на космофон мрежата. Видеото скоро и да не иде. Го префрлив и на 4Г исто.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
235
121
Додека гледам макс тв на секои 20 секунди во момент се губи слика и се враќа. Во мал дел од секунда се случува тоа. Дали е до проблемите со мрежата или нешѕо друго?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,707
9,079
Скопје
Шо убо си се научија на техничка поддршка, клај си аутомат „во моментов имаме слаб проток на интернет“ и свиркај си.
530 мега потрошив од мобилниот интернет за 2 часа на Teams.
Кај мене беше океј на 4g @ARMac
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,601
8,955
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Шо убо си се научија на техничка поддршка, клај си аутомат „во моментов имаме слаб проток на интернет“ и свиркај си.
530 мега потрошив од мобилниот интернет за 2 часа на Teams.
Кај мене беше океј на 4g @ARMac
Го рестартирав телефонот се подобри. Мада завршуваат за пола саат ликовно има.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,142
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

alexi

Intern
14 февруари 2009
79
38
Дали знаете како е VLAN ID кога ќе се префрла PPPOE конекцијата на друг рутер? Го менив роут модот во бриџ мод дали сменив е ок или не незнам само ме интересира ова VLAN пробав со од интернет параметрине но не се конектира на PPPOE ако го ставам празно VLAN имам конекција дали е то во ред или мора VLAN да се употреби на новиот рутер?
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
376
272
Дали и кај другите ви е дропната пппое конекцијата и не може да се поврзе повторно? На контакт центар никој не се јавува веќе 10мин.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,374
2,743
Дали и кај другите ви е дропната пппое конекцијата и не може да се поврзе повторно? На контакт центар никој не се јавува веќе 10мин.
Јап. Дропна пред 10мин и толку.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,903
Членови
29,618
Најнов член
Darius82
На врв Дно