1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Т-Home оптика

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од FATAL ERROR !, 15 Април 2013.

 1. Ljesh Njeri

  Ljesh Njeri
  Intern

  6
  4
  12 Јуни 2017
  Нема нешто поедноставно, пример немање интернет Х саати во тек на месецот?
  Не ми се умира уште, да завршам факултет барем.
   
  На Маша и Avid им се допаѓа ова.
 2. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  884
  945
  9 Декември 2015
  Машко
  Отвори го договорот и прочитај го.
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,105
  3,585
  18 Април 2007
  За истото време кое ти требаше ова да го напишеш ќе прогуглаше и ќе дознаеше.
   
 4. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  801
  873
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Имаше интернет вчера, Општина Центар, оптика телеком, од 21часот до 1 2 нетфликс само.. :/
   
 5. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  79
  15
  16 Септември 2010
  Nekoj da ne ima brojcinja od agentive na teren? Moze i na pp
   
 6. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  736
  157
  10 Јуни 2007
  Исто и мене ми треба.
   
 7. acikaaa

  acikaaa
  Intern

  12
  5
  22 oктомври 2018
  Машко
  Истиот рутер - истиот проблем! брзината преку кабел во лаптоп иде до максимум а на wifi на повеќе телефони е до 50/50. Им пишав пред неколку дена и се прават буда*и! ко демек „ке провериме дај фиксен телефон“ и остана на тоа, нит пишаа нит се јавија
   
 8. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  241
  149
  25 Февруари 2017
  Машко
  Овие пак имаат проблеми со сообраќајот кон надвор? Пинг до било каде ЕУ над 100ms, на speedtest резултати со сервери после софија едвај 2-3 Mbps.

  EDIT: Штотуку ги контактирав, проблеми имаат со меѓународни линкови.
   
  Последна промена: 6 Февруари 2020
  olikomerc, Speedster и на P.Overdrive им се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,273
  6,367
  21 Јануари 2009
  Ма што е важно тоа
   
  olikomerc, Маша, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  79
  58
  11 Април 2018
  Рекламиве се блјувотина, изгледа истата фирма им ги прави со Скопска Пивара.
   
  На Pane-G и Avid им се допаѓа ова.
 11. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  182
  148
  20 Јуни 2009
  Можно е ваква глупост?
  (да знам дека е можно, проверив)
  На кој генијален му има текнато ова?
  (поарно да не знајме:) )
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,325
  7,301
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Кај мене е во ред, дај проблематичен сервер да видам ако сакаш.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  да... CS:GO 100ms цел ден, хаос.. :(
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  241
  149
  25 Февруари 2017
  Машко
  Сега првично што видов е ОК, изгледа средиле во меѓувреме.
   
 15. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  уште исто кај мене... цел ден веќе во Гостивар...
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,036
  567
  12 Април 2013
  Машко
  1gb brzina limit 750gb ne se normalni
   
 17. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,088
  971
  4 Февруари 2014
  Машко
  Не лажи 700 GB е :D :D :D
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,171
  639
  12 Април 2017
  Машко
  Цели 2 часа можеш нонстоп да симнуваш. Или 1 час ако симнуваш и аплоадираш истовремено :D
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,325
  7,301
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Додека ние коси кинеме што ова не е неограничен интернет во смисла на трансфер, они со ова се занимаваат.

  Makedonski Telekom
  [​IMG]
   
  TexasUS, Oktar, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,201
  4,647
  4 ноември 2013
  Машко
 21. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  406
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  тоа што не е нормално е што 4г кабел па и оптиката моментално е хорор, се бори да отвори нешто, на овие цени со таа брзина shame.
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,036
  567
  12 Април 2013
  Машко
  Не можам да сватам глуп ли сум или не, како Неотел ја користи нивната мрежа и дава 5000гб а овие нивна мрежа даваат 700гб и плус цената 4800денари најакиот пакет кај телекомци.
   
 23. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,325
  7,301
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Сега е катастрофа и кај мене. 300-400мс пинг на рокет лиг.
   
 24. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,171
  639
  12 Април 2017
  Машко
  Изгледа веќе не го даваат најскапио пакет...
  2020-02-07_00h16_26.jpg
   
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,036
  567
  12 Април 2013
  Машко

Сподели

Вчитување...