• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

System Information for Windows

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Еве еден бесплатен корисен софтвер од кој можете да добиете информации за вашата конфигурација и тоа секакви.

ЛИНК

Информации за компонентите, софтверот, температурата на компонентите...

 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Да да,супер е програмчево,има некои интересни опции,како гледање на лозинки,од форми на веб страни,и уште многу други,тие што го немаат нека си го земат.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Супер програмче :bravo::bravo:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
334
Karpesky, го најде како опасен програм. Го пикна в карантин одма.. Не ни стигнав да видам шо има како има програмчето...

Користам Karpesky Internet Security 2009.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Kaspersky најверојатно го гледа како опасен програм бидејќи програмот копа буквално секаде, а Kaspersky предупредува буквално за секоја активност. Неверувам дека е опасен, посебно не вирус.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Исклучи ја во Kaspersky опцијата on acces and modificatoin, т.е. смени на
друго, би требало да ти овозможи да ја стартуваш програмата.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Супер програма.
Ги дава и пасвордите од MSN. Сега го знам РАЅЅ на брат ми.
SMART!1!1!
LoL:))

Во глобала да, добра програма.. Но.. Колку е сигурна кога веќе ги има сите твои податоци..:rolleyes: Зарем е тешко покрај тебе да ги има и уште некој друг ( ех. Креаторот на програмава :) )..
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
И мене Бит Дефендерот ми го препознава како вирус... Инаку ова PC Audit, не е лошо, али не ми е прегледно... Everest RULEZ!!! :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно