• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Symbian s60 3rd software

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Тука ќе бидат сите symbian s60 апликации за третата генерација на мобилни телефони кои имаат подршка за symbian апликации.
Листа на мобилни телефони од третата генерација на кои може да се инсталираат овие symbian апликации:
Nokia 3250, 5500, 6110 Navigator, N71, N73, N77, N80, N91, N92, N93, N93i, N95, E50, E60, E61, E61i, E62, E65, E70.
Оваа листа на апликации ќе се упдејтира континуирано со нови апликации.
*Напомена:
Пред инсталирање на каква било апликација проверете ја за можно постоење на некаков вирус или штетен код кој може да му наштети на вашиот мобилен телефон.
Авторот потполно не гарантира за можно постоење на штетен код во апликациите кои ќе бидат поставени тука.(Ќе се трудам секоја апликација предходно да биде соодветно проверена );).

Апликации:
1.Најпознатиот Telnet/SSH клиент сега и на вашиот symbian мобилен телефон ;)
Линк:
http://s2putty.sourceforge.net/download.html

2.Добро познатиот Adobe PDF Reader.
Линк:
http://europe.nokia.com/A4164022?ur...files/software/Nokia_E61_Adobe_PDF_Reader.sis
 

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Adobe veke doaga instalieran vo poslednata generacija na Symbian OS sistemot na Nokia telefonite,ali dobro e sto si go najdel linkot.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,518
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно