• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Symbian S60 3rd Edition VS Symbian 9.1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Што е разликата во овие две верзии на Symbian ??
Јас имам SonyEricsson P1 кој има Symbian OS v9.1, UIQ 3.0 . Сега гледам има многу софтвер за Symbian S60 3rd Edition дали софтверот за Symbian S60 3rd Edition ќе функцинира и на мојот телефон???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Symbian OS 9.1
S60 platform

Мислам дека Symbian S60 3rd Edition е ОЅ за Nokia. Мислам дека софтверот базиран на Symbian S60 3rd Edition нема да функционира на твојот SonyEricsson P1, така да најдобро ќе ти биде да си бараш софтвер за Symbian OS v9.1 UIQ 3.0.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Како си задоволен од P1? Јас сакав денес да си купам од ВИП - имаше промотивна роденденска цена од 11999 денари, ама не го давале со припејд посо количините им биле ограничени - ШУПАЦИ! Ќе чекам уште малце да падне и ќе си го купам...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Јас го купив на пост пеид и ти се туркаше у гужвата у ГТЦ ???
И екстра е!
Еј дане носеше бела јакна :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
eve pisuvam od nego super e telefonot . konektiran sum preku wi-fi :D pozdrav
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
:sadwalk::sadwalk::sadwalk: :plachko2::plachko2:
Сакам и јаааааассссссссссс
И јас да се приајвам за едне ваков дека сакам:LOL::LOL:
Мислам да си земам кога ќе падне уште малку, не ми се даваат толку за мобилен:D.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно