• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sygate Personal Firewall

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Дефинитвно најдобрата ствар од фиревалл што постои.Контрола на системски процеси покрај другото.
Од сите ФВ што ги имам тестирано ова е нешто што не смеете да го пропуштите.

Во комбинација со НОД32 заштита безпрекорна.
 

SCH

Intern
17 април 2007
37
1
Јас лично го користам Zone и онака, симпатичен е, ма да еднаш го инсталирав Sygate, али човече навистина е добар. Едноставно не може пиле надвор да пролета, а да овај не те праша за долвола. Можеби и тоа малце ми сметаше (само на почетокот), ама сега некако се навикнав на Zone.

//============================\\
|| Don't Learn to HACK - hack to LEARN ||
\\============================//
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Дефинитивно Sygate е цверка, ми се свиѓа што интерфејсот не му е натрупан со некој графики што факаат меморија и до сега 100% ми се докажал.
Блокира се живо и диво ништо не ми влага.
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Тој е најновиот и е постар али нема више да вадат нов затоа што Sygate се купени од Symantec така да за жал нема да излезе нова верзија од ова.
Но сепак уште се држи со најновите фарволи покажува многу детални информации.
Одлична комбинација со Nod32 дефинитивно многу малку меморија зафакааат заедно а многу се ефикасни
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
a dali zima mnogu resursi ovoj sygate
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Тој е најновиот и е постар али нема више да вадат нов затоа што Sygate се купени од Symantec така да за жал нема да излезе нова верзија од ова.
беше успешен па Symantec го купи само за дa го убие SyGate односно да ја намали конкуренцијата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,066
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно