1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SwiftKey и македонска подршка

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од pane96, 15 Декември 2014.

 1. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  381
  166
  28 Септември 2013
  Машко
  Пред малце ја симнав swiftkey .. фино тастатуриче. проблемот е што не можам да наместам никако да ми даде македонска подршка како секундарна.. на класичната андроид тастатура имам и македонски и англиски. Кога одам да бирам јазици не ми го дава македонскиот,иако го има симнато на телефонот и работи на класичната супер.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Си пишува дека подржува 60 јазици меѓу кои и македонскиот
   
 2. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,191
  3,496
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Оди најдоле, на кирилица е. Од неа сега ти пишувам.
   
 3. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  958
  1,288
  25 oктомври 2012
  Машко
  Имаш во листата што си ја ставил Available Languages, при крај Македонски јазик за симнување. Сеа симнав swiftkey, проверено има.
   

  Прикачени датотеки:

 4. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  381
  166
  28 Септември 2013
  Машко
  јебига.. незнаев фала многу :))
   

Сподели

Вчитување...