• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Suse problem 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DoomiX_MDK

Gaining Experience
9 април 2007
174
109
Konfiguriranje na printer pod Suse

Vtor problem:
Kako da si go konfiguriram (instaliram) printerot pod Suse? se raboti za Epson Stylus C48 printer?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
vo Yast treba da imas opcija za printeri i periferni uredi .. probaj preku toa, ako ne biva kazi i ke ti napisam kako da go instaliras manuelno ,.. ama bi trebalo da se srede so Yast .

pozz
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

DoomiX_MDK

Gaining Experience
9 април 2007
174
109
se pozanimavav vo YAST i go konfigurirav kako Epson Stylus C44 ux, bidejki toa bese najbliskata konfiguracija do mojot c48 i raboti. ova so koristi druga konfiguracija ne bi trebalo da mu smeta , taka? ako e se ok, fala na pomosta
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,498
Мислења
821,869
Членови
28,042
Најнов член
Puffy
На врв Дно