• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем Surface Pro 3 не се уклучува

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,570
3,729
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Surface Pro 3 ненадејно на сред работа се изгасил и не сака да се уклучи. Некој совет каде може да биде проблемот? Мислев да не е батеријата но и приклучен на полнач пак не сака да запали.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,480
10,614
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Расипан е брат.

Шала на страна, тоа изгледа како проблем со електроника чим така у сред работа изгасил, тоа нешто чурнало.
Једино да пробаш ова најпрво: Microsoft Surface Pro 3 Troubleshooting
 

rubik

Gaining Experience
20 јули 2018
37
57
Воопшто нема знаци на живот, не свети ништо? Ако имаш уште гаранција ќе ти го сменат од Microsoft, расипаниот треба да им се врати.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,570
3,729
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Расипан е брат.

Шала на страна, тоа изгледа како проблем со електроника чим така у сред работа изгасил, тоа нешто чурнало.
Једино да пробаш ова најпрво: Microsoft Surface Pro 3 Troubleshooting
Фала, ќе пробам па ќе пишам.

Воопшто нема знаци на живот, не свети ништо? Ако имаш уште гаранција ќе ти го сменат од Microsoft, расипаниот треба да им се врати.
За жал нема веќе гаранција. Воопшто не свети ништо. Ќе пробам со советите од линкот погоре.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,570
3,729
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Пробани сите совети од линкот и ништо не помага, не дава знаци на живот. На друг сајт имаше и некој совет да се витка таблетот односно некој правел flexing и му проработел ама тоа не ми изгледа баш паметно.

Некој да предложи сервис?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,081
Мислења
838,013
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно