• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Supreme Commander

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Играва излезе пред некое време и има многу добра графика само тешко дека некој во Македонија ќе ја игра со најдобра резолуција и такви ствари зошто ви требал компјутер од 2000 евра а еве ја минималната и препорачаната конфигуранија:
Минимална конфигурација:
OS: Windows 2000/XP/Vista
CPU: 2 GHz+
RAM: 512 MB
GPU: Nvidia 6600+/128 VRAM
Препорачана конфигурација:
OS: Windows 2000/XP/Vista
CPU: 3.5 GHz+
RAM: 1 GB
GPU: Nvidia 6800+/256 VRAM

П.С. Ова е за тие што не прочитале во ЕНТЕР :cool:
 

strucnjak

Intern
11 април 2007
32
0
strucnjak

igrva ja imavme na test vo enter, a ja testiravme vo enternet i... bevme zaprepasteni... ludnica grafika i gejmlej... sepak preterano e so hardverskite pobaruvanja...
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
Играва излезе пред некое време и има многу добра графика само тешко дека некој во Македонија ќе ја игра со најдобра резолуција и такви ствари зошто ви требал компјутер од 2000 евра а еве ја минималната и препорачаната конфигуранија:
Минимална конфигурација:
OS: Windows 2000/XP/Vista
CPU: 2 GHz+
RAM: 512 MB
GPU: Nvidia 6600+/128 VRAM
Препорачана конфигурација:
OS: Windows 2000/XP/Vista
CPU: 3.5 GHz+
RAM: 1 GB
GPU: Nvidia 6800+/256 VRAM

П.С. Ова е за тие што не прочитале во ЕНТЕР :cool:
Ja ja igrav na sve full i e top :D veruj mi
 

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Se igra

Se igra i na

OS: Windows 2000/XP/
CPU: 1.8 GHz
RAM: 512 MB
GPU: 128 VRAM

ama korne :)) :LOL: :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,839
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно