• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Суплементи/здрава исхрана

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
641
3.038
Професор Др Несторович како и секогаш брилијантен во своето последно интервју. Освен медицина и здравје коментира и многу други теми. Повеќе од 3 часа уживање за сите што не се слуги на Сорос, Др Били (Гејтс), Шваб и слични дегенерици.
View: https://youtu.be/vWOv_M0rzSI
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.650
4.172
Само не ми е јасно зашто не тресеше вакви бисери на мудроста до пред 3~4 години кога од тие истите земаше плата и цицаше пари на големо. Него сега кога отиде у пензија и отвори тоа клиниката за алтернативно лечење па треба народ да се пали на вакви теории.

Sent from my Telefon using Tapatalk
 

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
641
3.038
Секоја му е на место, независно дали ти се слагаш со него или не.
За разлика од тебе никогаш не цицал пари на големо без основа, туку вистински им помагал на своите пациенти. Камо да имаме 5% доктори како што е тој (теоретски ги имаме, но тие работат за кеш на приватните клиники).
Др Несторович сам излезе од нивниот државен орган формиран за борба со ковид пародијата кога ги согледа сите факти.
Камо сите доктори да се/бидат чесни како него...

За жал имаме многу гниди што ќе си го продадат задникот за гратис семинар во Париз или Рим и уживаат да бидат шугави соросоидчиња и да работат pro bono за нацистите од УСА / ЕУ & WHO, со спроведување антихумани агенди, дијагнози, терапии и токсични вакцини што убиваат или прават сериозен инвалидитет.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.650
4.172
Така само ти мислиш, ама не знаеш. Што пара има он изнацицано од семинари и остало во тек на времето, ехехееее.... Немаше лекарски семинар порано без него.
Второ ако навистина му се дивиш и на глупостите што во основно се учат дека се поинакви од он што тропа, онда имаш проблем. На пример замисли батерии не се рециклирале, или сигналот од тука до месечината патувал 8 МИНУТИ, или за тој што ги тужел Кох за 100.000 еур и добил што тешка лага, и слични глупости.
Трето, не си отиде сам, него отиде у пензија и автоматски не може да биде член на комисијата за заразни болести. Погледни како збореше додека беше таму а како одма кога отиде у пензија.
Четврто, ако е толку хуман оти продава од неговата ординација разно разни лекчиња и водички, кои коштаат од 20+ еур нагоре, ама никако да покаже и докаже како делуваат, состав и слично. Он вели ја продајем лек, ама се му е регистрирано како алтернативен медицински препарат, нормално ради мноогу послаба регулација. Еве чим е толку добар и народен човек зошто не лечи бесплатно и не дели лекови бесплатно.

И молимте не ме клавај во уста пошто појма немаш ти дали јас сум земал или не нешто, од некого итн...
Ваквите теории на заговор и деструкции и вакцините ќе не убијат (еве гледам испоумревме сите, нели требаше до јуни годинава...). Комедија сте
Sent from my Telefon using Tapatalk
 

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
641
3.038
Така само ти мислиш, ама не знаеш. Што пара има он изнацицано од семинари и остало во тек на времето, ехехееее.... Немаше лекарски семинар порано без него.
На сила им се буташе или го молеа да им дојде. Ти му беше личен асистент/книговоѓа па од прва рука знаеш колку изнацицал?

Второ ако навистина му се дивиш и на глупостите што во основно се учат дека се поинакви од он што тропа, онда имаш проблем. На пример замисли батерии не се рециклирале, или сигналот од тука до месечината патувал 8 МИНУТИ, или за тој што ги тужел Кох за 100.000 еур и добил што тешка лага, и слични глупости.
Има чат пат некои грешки врзани со бројки и статистика, но тоа е најчесто за теми надвор од неговата област. Јас лично би бил пресреќен ако мојот мозок функционира на тоа ниво кога ќе имам 68 години.

Само на оваа основа можеме да се поделиме на луѓе што размислуваат со своја глава и соросоидни слуги што ја наведнуваат главата, бутаат пари у џеб и се прават мутави.

Четврто, ако е толку хуман оти продава од неговата ординација разно разни лекчиња и водички, кои коштаат од 20+ еур нагоре, ама никако да покаже и докаже како делуваат, состав и слично. Он вели ја продајем лек, ама се му е регистрирано како алтернативен медицински препарат, нормално ради мноогу послаба регулација. Еве чим е толку добар и народен човек зошто не лечи бесплатно и не дели лекови бесплатно.
Приказни за мали деца. Сум му пратил десетина пациенти, скоро никој од нив не платил ништо освен основата од десетина евра (од кога почна приватно). Едно семејство (маж, жена и дете) ги имаше сместено во својот дом додека правеа испитувања, секако фри, но ти не го знаеш тоа. Ама затоа лепиш етикети без никаква основа... Стандард за тебе.

Исто така до сега требаше да научиш дека природни лекови не се продаваат под исти услови како и тие од големите корпорации што повеќе убиваат него што лечат (твоите спонзори?!).
 
Изменето од модератор:

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.650
4.172
На сила им се буташе или го молеа да им дојде. Ти му беше личен асистент/книговоѓа па од прва рука знаеш колку изнацицал?
Да, пошто никој па ни он не го правеше тоа за џабе.
Има чат пат некои грешки врзани со бројки и статистика, но тоа е најчесто за теми надвор од неговата област.
Чат пат. Ахахахххахаха, па тој една точна работа не кажа цели 3 саата освен можда цената на недвижностите на почетокот.
Јас лично би бил пресреќен ако мојот мозок функционира на тоа ниво кога ќе имам 68 години.
Мене воопшто не ми е чудно мозокот да ми работи како треба на 68години.
Приказни за мали деца. Сум му пратил десетина пациенти, скоро никој од нив не платил ништо освен основата од десетина евра (од кога почна приватно). Едно семејство (маж, жена и дете) ги имаше сместено во својот дом додека правеа испитувања, секако фри, но ти не го знаеш тоа. Ама затоа лепиш етикети без никаква основа... Стандард за тебе.
Без основа :) Добар ден кај него у ординација е 2000 српски динари. Обично сирупче од бршлен за кашлица 3500 динара. Повели пресметај. И ова не е ми кажаа мене, сум пратил едни, и слично... Ова му е званичен ценовник од во ординација.
Исто така до сега требаше да научиш дека природни лекови не се продаваат под исти услови како и тие од големите корпорации што повеќе убиваат него што лечат (твоите спонзори?!).
Да, знам одамна. Се продаваат за далеку повисоки цени од тоа што вредат, а никој никаде не ги тестира, испитува и контролира. Одлично. И дај кажи овие моиве спонзори каде тоа ми праќаат парите, никако да ги видам :):):). А и тие нивните отрови што до завчера бре ги даваше, администрираше и препишуваше токму тој самиот. Или ги откри уствари на 65г. кога отиде у пензија и сега више не чинат.
Нажалост од врвен педијатар, пулмолог и алерголог, од кого учеше пола југославија до пред 15-20 година стана тежок шарлатан. Па не може нормален образуван паметен човек да го каже ова бре, комедијант.
Jedna od interesantnosti je zašto samo Evropljani mogu da imaju zelene oči. Do pre 9.000, 8.000 godina svi ljudi na Zemlji su imali crne oči. Onda su odjednom počele da se pojavljuju svetle oči. Gledano biološki plave oči imaju gomilu nedostataka. Zašto bi evolucija odabrala nešto što nema neke prednosti? A onda dolaze zelene oči. One su između plavih i tamnih. Nauka je nesposobna da objasni neke stvari. Vanzemaljci imaju plave oči, pa su se parili sa ženama ljudskim i tako su nastale plave i zelene oči. Znači ljudi sa plavim i zelenim očima su vanzemaljci. Ko veruje, veruje, ko ne veruje, šta da mu radim - kazao je Nestorović, opet u dahu.
 

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
641
3.038
Да, пошто никој па ни он не го правеше тоа за џабе.
Малку различно од тоа што го тврдеше:
земаше плата и цицаше пари на големо
Што пара има он изнацицано од семинари и остало во тек на времето, ехехееее....
Дефинитивно не си му книговоѓа и немаш појма ... Љубомора да не е во прашање?
Ахахахххахаха, па тој една точна работа не кажа цели 3 саата освен можда цената на недвижностите на почетокот.
95% вистини освен шугави технички моменти/статистики што не играат улога во целокупната слика. За слободоумните луѓе. За робовите може да е така како што тврдиш.
Мене воопшто не ми е чудно мозокот да ми работи како треба на 68години.
Со среќа. Ако не ти оди, тука ти е Метаверз, тие ќе ти го аплоудираат у клауд и ќе живееш вечно во светот сервиран од Ротшилд. Само не заборавај со време да уплаќаш чланарина и да ги голташ нивните апови.
Без основа :) Добар ден кај него у ординација е 2000 српски динари. Обично сирупче од бршлен за кашлица 3500 динара. Повели пресметај. И ова не е ми кажаа мене, сум пратил едни, и слично... Ова му е званичен ценовник од во ординација.
Граничен случај. 2000 дин = 1000 ден. Шуруп никој не те тера да купиш со сила. ..
За хуманитарната работа на Нестор немам намера да зборувам. Од мое (индиректно) искуство, подобар неофицијален промотер за Македонија и да сме барале, не ќе најдевме. Ова би требало на секој Македонец да му одговара, ама ете...
Да, знам одамна. Се продаваат за далеку повисоки цени од тоа што вредат, а никој никаде не ги тестира, испитува и контролира. Одлично. И дај кажи овие моиве спонзори каде тоа ми праќаат парите, никако да ги видам :):):).
Појма неам. Евентуално да го прашаш татко ти?
А и тие нивните отрови што до завчера бре ги даваше, администрираше и препишуваше токму тој самиот. Или ги откри уствари на 65г. кога отиде у пензија и сега више не чинат.
Нажалост од врвен педијатар, пулмолог и алерголог, од кого учеше пола југославија до пред 15-20 година стана тежок шарлатан. Па не може нормален образуван паметен човек да го каже ова бре, комедијант.
Колку што знам, цела кариера се трудел да препишува квалитетни/соодветни лекови.
За твоја информација, голем дел од нив (во минатото) беа руски лекови, што сега се неофицијално "забранети". Не само во Србија, туку и во нашата Македонија која стана слуга на УСА и промотер на нивните антихумани вредности.

Нажалост од врвен педијатар, пулмолог и алерголог, од кого учеше пола југославија до пред 15-20 година стана тежок шарлатан. Па не може нормален образуван паметен човек да го каже ова бре, комедијант.
Уште еднаш да нагласам. Генијалецот ќе остане генијалец, независно дали ќе тргне upstream. Го правеле тоа и многу нобеловци што им се спротивставиле на УСА, Ротшилд и неговите слуги Сорос, Др Били, Шваб... Може постхумно или било како да им одземаат титули и признанија, но џабе. Во очите на слободниот свет ќе останат генјалци и Герои, вистински борци за слобода.

Како Luc Montagnier кој со сласт ги исмеа дегенериците од ЦИА што пробаа да не ништат со ГМО корона вирус. Или подоцна со експерименталните вакцини што убиваа многу повеќе од проектираниот вирус...
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.650
4.172
Малку различно од тоа што го тврдеше:
Дефинитивно не си му книговоѓа и немаш појма ... Љубомора да не е во прашање?
Баш исто што тврдев, и тврдам сѐ уште. Земаше плата на државно (онаа лошата држава нели каде работат сите лоши лекари), и лапаше пари плус додатно од семинари и разно разни школи, платени дебело од спонзори од фарма индустријата.
95% вистини освен шугави технички моменти/статистики што не играат улога во целокупната слика. За слободоумните луѓе. За робовите може да е така како што тврдиш.
Можеш една да издвоиш?
Само не заборавај со време да уплаќаш чланарина и да ги голташ нивните апови.
Ова како ти што ги голташ од iHerb, искуствено си знаеш нели?
2000 дин = 1000 ден. Шуруп никој не те тера да купиш со сила. ..
Ама нели требаше бесплатно, за народот, за доброто. Шуруп те тера да купиш, или уат со евер, пошто е добро убедљив.
Од мое (индиректно) искуство, подобар неофицијален промотер за Македонија и да сме барале, не ќе најдевме.
Со што тоа не промовирал и каде?
Колку што знам, цела кариера се трудел да препишува квалитетни/соодветни лекови.
За твоја информација, голем дел од нив (во минатото) беа руски лекови, што сега се неофицијално "забранети". Не само во Србија, туку и во нашата Македонија која стана слуга на УСА и промотер на нивните антихумани вредности.
Тресење зелени и немање елементарно познавање од областа за која се збори. Си лечеше како што требаше, по протокол, по медицина базаирана на докази, со лекови кои небитно од каде се (многу малку се руски). За опструкции си даваше и он salbutamol (Ventolin), за алергии антихистаминици од разни генерации (лоратидини, цитирезени и остало), итн. Можам да ти набројувам бескрајно, ама нема да разбереш. И не можел он да бира дали ќе препише „руски“ или запдњачки медикаменти, освен ако не ги ваљал под рука. Иначе народ кај ќе ги купи тие чудесни руски забранети лекови.
Како Luc Montagnier кој со сласт ги исмеа дегенериците од ЦИА што пробаа да не ништат со ГМО корона вирус. Или подоцна со експерименталните вакцини што убиваа многу повеќе од проектираниот вирус...
Да баш стана како него. Само овој Лук нажалост покрај комедијант, стана и сенилен, а Нестор уште го држи паметот и знае како добро да уновчи сѐ што ќе му дојде под рука.

Човече, не ми се верува дека некој дури и овде на ИТ, може да размислува вака како тебе :) Просто невероватно.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.256
6.331
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Човече, не ми се верува дека некој дури и овде на ИТ, може да размислува вака како тебе :) Просто невероватно.
Да бе и мене ме фати на препад, се зачитав и за момент помислив на некоја од оние шашавите ФБ групи сум отишол, али тоа и тука да ти имало „слободоумни“ :LOL:
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.597
30.677
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.597
30.677
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

alexandar11

Gaining Experience
11 јануари 2010
434
201
Препорака за мрсно лице? Нема којзнае каков проблем со акни.

Витамин Ц1000мг, Цинк Цитрат 30мг, А+Д3 друго?Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.597
30.677
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Препорака за мрсно лице? Нема којзнае каков проблем со акни.

Витамин Ц1000мг, Цинк Цитрат 30мг, А+Д3 друго?Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Тежина, висина, физичка активност, последна крвна слика ( триглицериди и ast/alt) како стоиш со овие?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.597
30.677
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не е за мене. 155 висина тежина 53кг.
Во нормала се.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Најверојатно проблем со хормони, ама може да е и друго....

Сув магдонос 2г, 2x на ден, заедно со 2г мајоран (сув) со оброци

Zinc picolinate 50mg/day 3 недели па 1 пауза.

Витамин А, ретинил палмитат 20.000/ден 2 недели, па 1 пауза

Витамин Ц, 2x 1500mg/ден 3 недели па 1 пауза.

Биотин 1mg/ден


Растителна исхрана непроцесирана, многу леќа, печурки, ореви, фстаци, сусам, лен, пржена храна не, леб тонус, чај од камилица во голоолеми количини, со 3 филтер кесечки на секои 300мл, или рефус 20 грама на 1.5л, да се попари и да стои покриен 15 мин, после да се пие низ цел ден, додатно вода најмалку 2л + 1.5л чај секој ден.

Кисела зелка, и туршија секој ден без прекин 2 месеци.
 
Последна промена:

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.650
4.172
facepalm-seriously.gif


Sent from my ТЕЛЕФОН using Tapatalk
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно