• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Суплементи/здрава исхрана

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
123
183
Рипнал Д витаминот, а не сум пиел суплементи со месеци. Како се "намалуваше"? :)))


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Изглеа поише си шетал денски месецов, нема шо да го намалуваш околу 60 ng/ml е горната граница на безбедни нивоа. Ко ќе дојде над 150 се смета дека имаш хипервитаминоза Д.
 

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
617
2,842
33% OFF Turmeric & Curcumin through this weekend only.

Не е пожелно да се чека премногу, очекувам најатрактивните производи за брзо време да отидат 'out of stock'.

Две кутивчиња ЦГН Ц3 веднаш прават фри шипинг. Други што ми делуваат бест бај: Др Бест Мерива (180 ком.), Jarrow Meriva, Natural Factors (само 300 мг + бибер, но цената е одлична).


До вечер (17h) има 33% попуст на лутеин (не е можно да се комбинира со куркуминот).
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,821
2,733
Струмица
ЦГН изгледа не планираат да вадат нова реколта на Спирулина, цело време е аут оф сток од нова година навака, а за месец дена ми завршува истата залиха од ЦГН (720 таблети).
Стварно не знам која Спирулина да ја зеам а да биде на ниво на оваа од ЦГН...
 

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
617
2,842
Не сум многу по спирулината, но мислам дека оваа е истата што ја продаваат во таблети (Parry Nutraceuticals). Ако ништо друго, да те покрие додека не си набавиш од твојата. :)

Nutrex Hawaii важат за "најбољи", но не се баш евтини. На страна што кај нас ги продаваат х3 во однос на Ајхерб, ама тоа е друг муабет...

Од другите, што знам... Јас би гледал само да не е произведена во Кина.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,050
29,073
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно