• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Supaplex

  • Ја почнал/а темата
  • #1

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com


Се сеќава некој на играва? :rolleyes: Помислив дека има и други што ја играле на времето па да ве потсетам и да споделам линк. :tainstven:

Линк до играта. Потребен е и дос емулатор за да се стартува Supaplex. Емулаторот тука.
 

::FROST::

Баниран/a
6 јануари 2008
26
0
Глупа игра...не ми се допаѓа. Има некои интересни стари игри но оваа е за нигде
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Имало и windows верзија, така да нема потреба од емулаторот... поточно Supaplex клон е и се вика Megaplex, ама левелите се идентични :rolleyes: + има и левел едитор :))

Даунлоад тука
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно