• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сугестија за Welcome Message

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Треба да има приватна порака на нов зачленет член дека Администраторот му посакува Добредојде и добар престој.
Како кога ќе се логира да има приватна порака од админот и да му каже добредојде и за што е наменет форумот.

Благодарам =)
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Епа добра идеја, а и така може преку вБулетин да се стави вакво нешто. :bravo:
Можеби админите веќе работат на тоа?
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Ako nekoj saka i na svojot forum da napravi da mu odi Welcome Message. Eve eden tutorial od mene. :)

Idete
AdminCP / Forum Options / User Regjistacion Options / Tamu ke ja barate ova / Send Welcome Email / I go stavate / YES (DA)

Vo levata strana na monitorot ja imate Sto da pise !

[Email Title] [Email Body]

Kliknete ovde [Email Title] I ke ja editirate subjektot.
I potoa ovde [Email Body] GO pisete Textot sto dreba da mu odi na noviot user.
I potoa Save na kraj. :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,283
28,584
kalco.ru
а Што е така битно тоа дали ќе иде Welcome Message или не?!
Битно е форумот да си ја врши работата...а тоа се само небитни детали кои а биле а не биле
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
а Што е така битно тоа дали ќе иде Welcome Message или не?!
Битно е форумот да си ја врши работата...а тоа се само небитни детали кои а биле а не биле
Нема врска.. И јас кога го прочитав насловот, помислив дека е некој небитен детал.. Но..

Но, ми се допаѓа идеава .. Остава некој посебен впечаток.. :)
 

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
Мислам дека има врска на членовите да им остави впечаток :bravo: Па после ќе викаат на овој форум имаше
ПП за добредојде па ќе го фалат форумот..:bravo::bravo: и то.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Не е лоша идеата, али нема да бидеме први со Welcome Message. Има полно форми кој веќе оддамна го прават тоа....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно