1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SUB File

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од PIROMAN_KU, 15 Декември 2010.

 1. PIROMAN_KU

  PIROMAN_KU
  Intern

  35
  1
  12 Декември 2010
  ke moze li nekoj da mi pomogne zosto SUB File mi go otvara vo znaci a ne na makedonski na kirilica molam za pomos
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,519
  1,174
  8 Декември 2009
  Намести го фонтот на Times New Roman и после одбери Cirylic(или како се пишуваше).
   
 3. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  мк поддршка имаш инсталирано
  ова
  [​IMG]
  и ова
  [​IMG]
   
 4. darkone

  darkone
  Intern

  29
  8
  3 Декември 2010
  Најдобро во BsPlayer
  Десен клик (или оди во опциите) > Subtitle > Font > Смени од Western (или што и да имаш таму) во Cyrilic
  Во VLC ова секој пат не функционира - понекогаш прави проблем.
  WindowsMedia Player не е баш погоден за превод.
   

Сподели

Вчитување...