• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Stylish?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ајде нека се јави css мастерот на странава :)
Мислам дека Stylish е доста интересна алатка...

Еве само неколку примери со и без неа

Gmail без Stylish


Gmail со Stylish


DevArt без Stylish


DevArt со Stylish


MiniNova без Stylish


MiniNova со Stylish


YouTube без Stylish


YouTube со Stylish


Мене лично потемни бои многу повеќе ми лежат на очи, особено поради тоа што 24/7 сум пред екран... И Stylish ми има доста олеснато... Во принцип сите страни што ги користам редовно ми се средени вака... Уште вие сте на ред :))
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Сите страни се подобри со Stylish освен таа на YouTube!
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
link do povekje info za stylish?

btw...za potemna boja, i mene isto mi lezi povekje od istite prichinia, zatoa car GTK na linux site programi mi gi drzi vo mojata custom crna tema, duri i noviot firefox se prilagoduva kompletno :p
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
link do povekje info za stylish?

btw...za potemna boja, i mene isto mi lezi povekje od istite prichinia, zatoa car GTK na linux site programi mi gi drzi vo mojata custom crna tema, duri i noviot firefox se prilagoduva kompletno :p
Еве ти бачко линк
, од коа ште си го манеш на мозилата, отвори си која страна сакаш, клик доле на инкончето за сајлиш, и Find Styles For This Page :alkos2:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Styles for 'http://it.com.mk/forum/showthread.php?p=49895#post49895'

No styles found. :(
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Еве ти бачко линк
, од коа ште си го манеш на мозилата, отвори си која страна сакаш, клик доле на инкончето за сајлиш, и Find Styles For This Page :alkos2:

Not Found

The requested URL /styles/search/http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=4391 was not found on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.4 (Unix) mod_ssl/2.2.4 OpenSSL/0.9.7a DAV/2 FrontPage/5.0.2.2635 mod_bwlimited/1.4 PHP/5.2.3 mod_auth_passthrough/1.8 SVN/1.4.4 mod_python/3.3.1 Python/2.4.3 Server at userstyles.org Port 80Taka mi veli za site strani..
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Епа одете во tools --> add-ons и ќе одите на страната со адони од мозила. Потоа само побарајте stylish и то би било то :D
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
odam dole na ikonkata naogjam style za youtube save-uvam i pak mi e bel youtube-ot....neso gresam ili?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
@StarBuck a kako se vikaat за gmail i DA
да не ги барам сите

овие се тие што ги сакам
:bravo::bravo:


edit за ДА го најдов ако можеш само за gmail
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
 • Ја почнал/а темата
 • #17

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
фала starbuck

во меѓувреме најдов една добра
Gmail Redesigned (by Globex Designs)

Да да мислам и јас дека ја пробав таа... Само посветла беше нели? Мислам дека затоа се имав решено за оваа
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
ne e komplicirano :rolleyes:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #24

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Многу е комплициран... :lut2:
Треба само да го инсталираш плагинот на мозила, ристарт на мозилата и доле десно ти стои едно иконче со лист и пенкало. Си отвараш која страна сакаш (некоја попопуларна како google, youtube, piratebay, mininova, сеедно), кликаш на икончето доле, стискаш Find Styles For This Page и те носи на страна каде што имаш листа од различни стилови. Кликаш на некој од нив, на новата страна во принцип има screenshot како изгледа страната со стилот, и стискаш на дугмето што пишува Load into Stylish.


После тоа ќе ти се отвори прозорец за preview, save или cancel. Ќе си стиснеш Save и ќе и направиш refresh на таа страна за која што ти бил стилот. И voila, ете ти :)PS. Ако сакаш да пробаш нов стил за истата страна, мислам дека ќе треба да го оттргнеш претходниот стил со кликање на иконата доле, Manage Styles, и после delete или само одселектирај ја темата која е моментално за таа страна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
849,926
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно