• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Студентите искористиле 5400 ваучери

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,271
1,910
www.iwmnetwork.com
Студентите искористиле 5400 од ваучерите, кои Владата им ги додели на секој студент што запишал завршна година, за да купат компјутер.
Портпаролот Ивица Боцевски ги повика факултетите, на кои им недостасуваат, да ги подигнат ваучерите од Министерството за финансии.

Голем број од студентите, по првичните 10 илјади, останаа без ветените ваучери, па Владата обезбеди дополнителен број, кои студентите треба да ги искористат до 15 декември.

Нетпрес
 

Megatron

Intern
18 април 2007
146
4
da prasam , ako znaj nekoj neka kazi, dali so vaucer mozi da se kupi monitor, ama da ima informacija od posledniot sluzben vesnik
fala mnogu
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
И јас да прашам. Мора ли да се купи цел компјутер или може да се купат само компоненти?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас мислам дека според најново може да се земе и само компјутер или само монитор.
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Проверено: Може да се земе или цел компјутер комплет (конфигурација со монитор) или само конфигурација без монитор. Доплата е дозволена.
Само монитор неможе.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Проверено: Може да се земе или цел компјутер комплет (конфигурација со монитор) или само конфигурација без монитор. Доплата е дозволена.
Само монитор неможе.
А дали си сигурен дека само монитор не може? Се отепав од барање ваучер за да си купам LCD монитор и таман најдов сега се мислам дали да го земам. Ако навистина не може само монитор тогаш да не го купувам ваучерот. :isplashen:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,550
Мислења
823,126
Членови
28,061
Најнов член
Viktorofski
На врв Дно