• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Студенти добиваат лекции за ID криминал

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
New guidance from the information commissioner could help students avoid identity theft at university.

Students returning to university are being urged to protect themselves from identity theft. The advice comes from the Information Commissioner's Office (ICO), which warns students to safeguard their personal information, such as PINs and passwords, when signing up for services and societies...
За повеќе од изворот: http://www.theregister.co.uk/2007/08/20/ico_id_theft_guidance/

Исто така за Personal Information Toolkit во под-форумот Анонимност // Приватност // SPAM во темата: Personal Information Toolkit

:rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,055
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно