1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Стручна Литература на приватен сервер

Дискусија во форумот 'Останато' започната од ARMac, 8 oктомври 2012.

 1. vikimakki

  vikimakki
  Intern

  1
  0
  9 Март 2016
  Машко
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,151
  566
  2 ноември 2012
  wow секоја чест за работава ја дур сега наидувам на ова ха, глеам линковите се мртви, што е со серверот работи или?
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Работи само нели мајкрософт ги заплени no-ip.org адресите па после ги врати па морав да го пребацам на ddns.net. Во процес сум на префрлање на сето тоа + нови работи на нова адреса каде ќе може да се регистрираат корисници ама во хаос сум моментално со мреживе.

  http://mkdlab1.ddns.net
   
  На null_ptr, stormce, Boldozer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. stormce

  stormce
  Intern

  21
  4
  8 Февруари 2018
  Машко
  Ако сеуште работи ова, може ли к. име и лозинка.
  Позз

  Sent from my SM-J530F using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,144
  8,666
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ај и за мене ако постои ова уште, гледам од пред 7 години е темата.
   
 6. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  254
  264
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  @ARMac Ако не ти е тешко и за мене, ако работи сеуште ова и имаш големо БРАВО за вложениот труд.
   
 7. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  118
  109
  2 Декември 2013
  Машко
  И за мене еден логин, секако ако работи сеуште :geek:
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Изгасен е од поодавна серверот поради мал интерес. Имам 5ТБ оне драјв па ќе ги префрлам таму книгите, без пасворди и глупости. Од понеделник здравје. Индекс ќе има.
   
  На gokica, Psycore, Banjifiko и уште 7 други им се допаѓа ова.
 9. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  909
  61
  18 Јуни 2009
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Problem - please stand by.

  Изгледа има проблем на онедрајв акаунтот.

  Нема везе пратете ПП ќе пробаме ако иде иде. Не го шерувајте јавно, ќе го блокираат.

  Членови со 0/0 постови мислења - претставете се, бидете активни.

  Ако имате сугестија каде да се хостираат едно 100 гигабајти без преголеми трошоци пишете.

  Качена е прва тура до 2016 година, втора тура од 2016 до 2019 допрва треба да се средува, да се тргнат вируси, линкови, макроа и други опасни ствари. Ќе ми треба време.

  Ќе пробам мирор да направам некаде.

  За индексирање ќе пробам до вечер, нема срч мајкрософт, живее во 1999. Ќе ги индексирам во ексел табела (или барем ќе пробам) и ќе ја закачам во потпис.
   
  Последна промена: 6 Февруари 2019
  stormce, Oktar и на krema им се допаѓа ова.
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Дефинитивно не работи кога веќе еден јузер го отворил линкот. Ехххх.

  Ќе смислам нешто

  [​IMG]
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Чекам фидбек од сите што добија линк дали ќе работи или не.
   
  На stormce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,432
  815
  1 Април 2012
  Машко
  Ако може да пуштиш еден логин и за мене би бил многу благодарен :)
   
 14. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,959
  3,983
  4 ноември 2013
  Машко
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Еве ви и снапшот да има срч да не лутате по оне драјвот.

  [​IMG]

  Толку за денес у петок ќе продолжам со ова.

  Исто ако ви се брза за некоја книга, ПП имам можност да најдам. Само на англиски, домаќи и балкански книги немам.

  Остатокот ќе го качувам и ќе постирам апдејти што е качено како порано. Си прави и мирор на G во исто време па трае и трае и трае..
   
  Последна промена: 6 Февруари 2019
  На Tajson и IcePick им се допаѓа ова.
 16. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,824
  3,327
  5 Декември 2009
  Машко
  Одлично што пак го врати серверот Дејан. Чекам да се средат линковите, ке ми треба некоја книга од колекциите. :)
  Само напред, поздрав!
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Направен е мирор на G.

  Кој има @gmail адреса може да ми прати ПП да го додадам во team project. Кој нема може да го добие линкот од OneDrive.

  Team Project е подобар за користење, има и search, оне драјв нема срч ќе мора snapshotot да го користат тие што бараат. За тие што сакаат да користат работи вака. Ми го праќате вашиот @gmail мејл на ПП, јас ве додавам во Team Project и после на вашиот google drive ќе се појави од лева страна пристап до библиотеката.
   
  На yasho, Psycore, stormce и уште 6 други им се допаѓа ова.
 18. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Апдејт 7-ми Фев. 2019

  2. Programski Jazici i drugi programi\Adobe\Adobe Photoshop
  Adobe Photoshop CC Classroom in a Book - Adobe Press (2018).epub

  2. Programski Jazici i drugi programi\Adobe\Dreamweaver
  Adobe Dreamweaver CC Classroom in a Book (2017).pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\Adobe\Illustrator
  Adobe Illustrator CC 2017- Classroom in a Book.pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\Adobe\InDesign
  Adobe InDesign CC 2018 - Classroom in a Book.epub

  2. Programski Jazici i drugi programi\Game Development
  Game Engine Black Book Doom - Fabien Sanglard (2018).pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\Java
  Mastering Java EE Development with WildFly - Packt Publishing (2017).pdf
  Mastering Java Machine Learning - Packt (2017).epub
  Mastering Microservices with Java 9 build domain-driven microservice-based applications with Spring Spring Cloud and Angular - Packt Publishing (2017).pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\Linux
  How Linux works what every superuser should know - No Starch Press 2nd Ed (2015).pdf
  Linux Basics for Hackers Getting Started with Networking, Scripting, and Security in Kali - No Starch Press (2019).pdf
  The Linux Command Line A Complete Introduction - No Starch Press (2012).pdf
  The Linux Command Line A Complete Introduction - No Starch Press 2nd Ed (2013).pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\Machine Learning
  The Hundred Page Machine Learning Book - Andriy Burkov (2019).pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\Microsoft Razno
  Excel 2019 All-in-One - For Dummies (2018).epub

  2. Programski Jazici i drugi programi\Python
  Black hat Python Python programming for hackers and pentesters - No Starch Press (2015).pdf
  Impractical Python Projects - Playful Programming Activities to Make You Smarter - No Starch Press (2018).pdf
  Math Adventures with Python - An Illustrated Guide to Exploring Math with Code - No Starch Press (2019).pdf
  Serious Python - No Starch Press (2019).pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\Razno
  Cracking the Coding Interview - 5th Ed (2013).pdf
  Malware Data Science Attack Detection and Attribution - No Starch Press (2018).epub
  Marketing An Introduction 11th Ed - Pearson (2013).pdf
  Mastering Ethereum Building Smart Contracts and DApps - OReilly Media (2018).epub
  Mining the Social Web Data Mining Facebook Twitter LinkedIn Instagram - OReilly (2019).pdf
  Tribe of Hackers Cybersecurity Advice from the Best Hackers in the World-Threatcare Press (2019).pdf

  2. Programski Jazici i drugi programi\SQL
  SQL for Dummies - For Dummies (2018).pdf

  7. Fotografija
  Nikon D3500 for Dummies - Julie Adair King (2019).epub
   
  SiPy`, Psycore, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,217
  226
  1 Мај 2008
  Што се тиче темава, од тие книгите што ги видов нема ниту една за машинство и математика. Можам да асистирам со некои книги од мојата колекција, секако ако @ARMac е согласен.
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Секако доколку си во тимот самп прати ги на тој мејл или линк до нив, јас ќе ги додадам. Ако уште не си во тимот прати пп со @gmail адреса.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,165
  581
  3 Март 2018
  Може линк јузер и пасс ако си ги средил раблтите, читам имало некој проблем или незаитересираност.
   
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За жал неможев да најдам решение да се прави автоматски мирор од Team Drive на One Drive. Сите што имаат линк до OneDrive миророт, нека ми пратат по ПП @gmail адреса да ги додадам во Team Drive.

  Исто и нови, кој сака @gmail адреса во ПП. Ако имате книги за upload, треба да ми кажете за да ве додададам како contributor.

  Овој месец колекција Artbooks од игри. И кога сме кај уметност, нека се најде херој да направи малецко банерче за потпис да го сменам она црното грдото.

  Апдејт 03/13/2019

  6.Games/Artbooks  ANNO 2070 - Artbook.pdf
  Alan Wake - The Library.pdf
  Alice Madness Returns - American McGee.pdf
  Assassin's Creed Encyclopedia 2.0.pdf
  Assassin's Creed GW notebook.pdf
  Assassin's Creed Revelations Artbook.pdf
  Batlefield 3 Premium Concept Art.pdf
  Battlefield V.pdf
  Bayonetta - Artbook.pdf
  Beowulf.pdf
  BioShock Infinite.pdf
  Bioshock 2.pdf
  Bioshock Infinite mini.pdf
  Bioshock.pdf
  Blade Runner Sketchbook.pdf
  Bloodborne - Official Artbook.pdf
  Bloodborne.pdf
  Borderlands 2 - The Art Of.pdf
  Chronicle Books-Star Wars-The Journal of Ma.pdf
  Contrast Artbook.pdf
  Crysis 2 Nano Edition - Artbook.pdf
  DOOM 2016 - Artbook.pdf
  Dark Souls - Design Works.pdf
  Dark Souls 2 - Artbook.pdf
  Dark Souls 2 - Design Works.pdf
  Dark Souls 3 - Design Works.pdf
  Dark Souls Preliminary Designs.pdf
  Darksiders 1 .pdf
  Darksiders 2 .pdf
  Dead Island.pdf
  Dead Space 1-3.pdf
  Dead or Alive 5 Artbook.pdf
  Deadfall Adventures Artbook.pdf
  Demon's Souls.pdf
  Destiny 1 - Artbook.pdf
  Deus Ex - Mini Artbook.pdf
  Deus Ex Human Revolution.pdf
  Devil May Cry 4.pdf
  Devil May Cry Graphic Edition.pdf
  Diablo III - Artbook.pdf
  Dishonored 2 - Artbook.pdf
  Dishonored-The Dunwall Archives.pdf
  Divinity Original Sin.pdf
  Divinity original sin 2 artbook.pdf
  Dragon Age World of Thedas Vol 1.pdf
  Dreamfall Chapters Reborn.pdf
  Dying Light - Artbook.pdf
  ENTERTAINMENT WEEKLY The Ultimate Guide to the Justice League.pdf
  ENTERTAINMENT WEEKLY the Ultimate Guide to Wonder Woman.pdf
  EVE Universe - The Art of New Eden.pdf
  Fable 3.pdf
  Fallout 4 - Official Artbook.pdf
  Fantastic Beasts and Where to Find Them.pdf
  Fellowship of The Ring.pdf
  Final Fantasy IX.pdf
  Final Fantasy VII.pdf
  Final Fantasy XIV Heavensward The Art of Ishga.pdf
  Gears of War 4.pdf
  God of War (2018).pdf
  God of War II.pdf
  Guild Wars 2.pdf
  Half Life 2 Raising The Bar Official Guide and Artbook.pdf
  Halo 4.pdf
  Halo Artbook.pdf
  Hitman Absolution Artbook.pdf
  Horizon Zero Dawn.pdf
  Illustrated Star Wars Universe.pdf
  Incredibles 2.pdf
  Incredibles.pdf
  Interstellar Beyond Time and Space.pdf
  Killzone Visual Design.pdf
  Legend of Zelda Art Artifacts.pdf
  Legend of Zelda Encyclopedia - 2018.pdf
  Legend of Zelda Hyrule Historia.pdf
  Life Is Strange - Artbook.pdf
  Lineage II The Chaotic Chronicle Visual Fan Book.pdf
  Lords of The Fallen.pdf
  MOS-Excerpt.pdf
  Mafia II - Digital Deluxe Artbook.pdf
  Magical Movie Handbook.pdf
  Making of the Dark Knight Trilogy.pdf
  Marvel Art Of Marko Djurdjevic.pdf
  Mass Effect - Andromeda.pdf
  Mass Effect - Artbook.pdf
  Mass Effect - The Art Of.pdf
  Mass Effect 3.pdf
  Mass Effect Universe.pdf
  Masters Of Orion.pdf
  Metal Gear Rising Revengeance Artbook.pdf
  Metal Gear Solid - Artbook.pdf
  Metal Gear Solid 2.pdf
  Metal Gear Solid 4.pdf
  Metal Gear Solid Arts JPG.rar
  Metal Gear Solid Peace Walker.pdf
  Metal Gear Solid V The Phantom Pain Special Edition.pdf
  Metal Gear Solid V.pdf
  Might And Magic Heroes VI.pdf
  Mirror's Edge Catalyst.pdf
  Nevermind Volume 1.pdf
  Overwatch.pdf
  Prey.pdf
  Prince of Persia 2.pdf
  Prince of Persia 4.pdf
  Remember Me.pdf
  Resident Evil 4.pdf
  Resident Evil 5 Limited Edition.pdf
  Resident Evil 6.pdf
  Resident Evil Prologue.pdf
  Resident Evil Revelations Digital Artbook.pdf
  Rocksteady's Batman - Arkham Asylum, Arkham City & Arkham Knight.pdf
  SACRED 3 Artbook Final.pdf
  Shadow Warrior 2 Artbook.pdf
  Star Wars - The Force Awakens.pdf
  Star Wars - The Journal of Master Gnost-Dural.pdf
  Star Wars Episode I - Artbook.pdf
  Star Wars Episode I The Phantom Menace.pdf
  Star Wars Episode II Attack of the Clones.pdf
  Star Wars Episode III Revenge of the Sith.pdf
  Star Wars The Last Jedi The Official Collector's Edition.pdf
  Star Wars The Old Republic Encyclopedia.pdf
  StarCraft Field Manual.pdf
  Starcraft 2 Heart of the Swarm.pdf
  Stellaris Digital Artbook.pdf
  Strike Suit Zero Artbook.pdf
  Substrata - Open World Dark Fantasy (2014).pdf
  Super Street Fighter IV - Official Complete Works.pdf
  Tekken - Artbook.pdf
  The Art of Naughty Dog.pdf
  The Elder Scrolls IV - Morrowind.pdf
  The Elder Scrolls V - Skyrim.pdf
  The Evil Within.pdf
  The Force Unleashed.pdf
  The Hobbit, the Desolation of Smaug Official Movie Guide.pdf
  The Last Of Us.pdf
  The Witcher 1 Artbook.pdf
  The Witcher 2 Artbook.pdf
  The Witcher 2 EE Artbook.pdf
  The Witcher 3 Wild Hunt Artbook.pdf
  The Witcher Gwent Gallery Collection.pdf
  The World of the Witcher.pdf
  Thief - Artbook Mini.pdf
  Thief - Artbook.pdf
  Tomb Raider Limited Edition.pdf
  Torment Tides of Numenera.pdf
  Transformers Fall of Cybertron.pdf
  Tron Legacy.pdf
  Uncharted 4.pdf
  Uncharted Trilogy.pdf
  Warhammer 40000 Space Marine.pdf
  Warhammer 40000.pdf
  Warhammer Vermintide - Artbook.pdf
  Wasteland 2 artbook.pdf
  WoW - Vanilla Artbook.pdf
  WoW the Burning Crusade.pdf
  WoW the Cataclysm.pdf
  WoW the Lich King.pdf
  WoW the Mist of Pandaria.pdf
  Wolfenstein 1 New Order.pdf
  Wolfenstein 2 New Colossus.pdf
  Yoji Shinkawa - Sketchbook 1.pdf
  Yoji Shinkawa - Sketchbook 2.pdf
  Yoji Shinkawa - Sketchbook 3.pdf
   
  На stormce, turbiny, angeld и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...