• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

stronghold

  • Ја почнал/а темата
  • #1

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
359
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
ste ja igrale igrata stronghold mene mnogo mi se svidjase posebno stronghold crusaders.Strategija bazirana na srednovekovni bitki spored mene najdobra stronghole bese crusaders
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,756
Мислења
831,878
Членови
28,734
Најнов член
Leo02yu
На врв Дно