1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Stretched na Black bars

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од dariuus, 30 Март 2020.

 1. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  45
  62
  19 ноември 2018
  Машко
  Играм CS:GO и користам custom резолуција 1440x1080 Stretched 4:3 на монитор со nativna 1920x1080.
  Имам еден стар монитор собира прашина и викам ај да го поврзам се поврзав и кога уклучив да ја играм играта се уклучи во 1440x1080 но со black bars барав по google и на reddit ништо не помогна пробав да ставам 1440x1080 резолуција на мониторот за да биде обично stretched ама и desktopot се уклучи со black bars.
  Некоја идеја како да направам 1440x1080 stretched на едниот монитор?
   
 2. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  624
  633
  26 Јуни 2012
  Машко
  На dariuus му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  45
  62
  19 ноември 2018
  Машко
 4. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  142
  101
  25 Март 2017
  Машко
  GPU Scaling во AMD Radeon Software треба да ти биде исклучено
   
  На dariuus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  45
  62
  19 ноември 2018
  Машко
  GPU Scailing OFF уште ме уклучува со black bars :|
   
 6. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  45
  62
  19 ноември 2018
  Машко
Слични теми
 1. skullmonkey
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,289
 2. Nightingale
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  621
 3. Enigma

  Black Ops 3

  Enigma, 9 Април 2015, Во форумот: Игри
  Одговори:
  71
  Прегледи:
  5,850
 4. bobipp
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,627
 5. BaDMaN
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  290
Вчитување...

Сподели

Вчитување...