• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Странска фирма бара програмери за изработка на plugin за 3Д апликации

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
668
672
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
http://www.letterboxanimationstudios.com/CrackHead/CrackHead.php

На кратко за што станува збор:

Фирмава изработува plugin за правење експлозии со 3Д апликации, поточно за фрактурирање на објекти. Им требаат програмери кои што ке напишат C/C++ код од постоечки Java код. Треба да се има познавање од SDK на Adobe Allustrator, по малце знаење од областа на фрактурирање (е ова ама баш поима нема што е) и личноста треба да има голема желба да учи и напредува на ова поле.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
668
672
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Во овој случај, фрактурирање е кршење на објекти на фрагменти или парчиња без некаква сличност помеѓу фрагментите. Пример, фрлиш чаша на под и она се крши. Не се работи за фрактално кршење во овој случај, затоа што сите парчиња ќе бидат скоро 100% различни. До душа, мислам дека во природата не постојат фрактали или фрактално кршење. Оваа фирма сака да прави реално кршење/фрактурирање на објекти.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,310
16,285
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Звучи интересно. Ќе може да дадете краток опис на работното место и услови за работа?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
668
672
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,370
29,002
kalco.ru
па никој нема да прифати работа ако незнае ништо за работното место мора да наведеш нешто повеќе
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
668
672
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Јас не сум асоциран со таа фирма, така да какви барања да имаш од мене, јас не можам да ти помогнам. Таму пишува, кој е заинтересиран да ги контактира, ако си, тогаш контактирај ги и прашај си што те интересира.

Поздрав,
Димитар
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно