1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Страници за продажба на фотографии???

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од red dragon, 13 Јануари 2015.

 1. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  Дечки дали знаете некои страници за продажба на фотографии? Дали некој од вас имал некакво искуство со ова? Да ми предложи,каже.Имам многу фотографии па саакам да си ја пробам среќата? :)
   
 2. vladomk123

  vladomk123
  Gaining Experience

  44
  68
  22 Мај 2013
  Машко
  Mоментално најдобри според мене се :
  Shutterstock,Istock,Dreamstime,Fotolia (microstock)
  Getty Images,Alamy,Stocksy (rights-managed)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  @vladomk123 имаш ли лично искуство со некои од овие страни,како иде за исплата ???
   
 4. mmm121

  mmm121
  Gaining Experience

  192
  101
  10 Февруари 2011
  Чек ти не се продал прво :)
   

Сподели

Вчитување...