• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Stranglehold

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk


Режисерот Џон Ву (John Woo) ја претстави играта Stranglehold која излезе овој месец (август, 2007).

Според Entertainment Software Rating Board (ESRB):

- Наслов: John Woo Presents: Stranglehold
- Издавач: Midway Amusement Games LLC
- Рејтинг: M
- Содржина: Blood, Drug Reference, Intense Violence
- Платформи: Windows PC, PlayStation 3, Xbox 360Според The Internet Movie Database (IMDb):

- Режија: John Woo
- Датум на издавање: 6 August 2007 (USA)
- Жанр: Action / Adventure / Crime
- Краток опис: A third-person video game set in Hong Kong and Chicago where a tough cop (voiced by Chow Yun-Fat) battles the mob.

Официјален сајт: http://www.strangleholdgame.com

Неколку screenshot
Благодарам...
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Како што гледаме бара мн. па изгледа ке биде добра, ајкде да процитаме дали некој ја играл до сега??
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
Igrata e ok ali ne e nisto posebno ... dobro osmislena pucacina no so tragicna zavrsna izrabotka , kratka e i zdosaduva za uste pokratko vreme ....izvinete ako nekogo razocarav ama toa e toa ... john Woo e gay posle ova so go naprai , a mi bese heroj :(((((

P.S kaj nas kosta 70 denari i mislam deka za tie pari vredi da se ubie 5 saata na igrava ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно