• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sto e toa OFDM???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Ve molam spremajki go Cisco Wireless ispitot naletav na eden poim Orthogonal Frequency Division Modulation koja se koristi pri 802.11a i 802.11g i nikako nemozam da razberam od GLUPAVATA kniga so e ovoa.Aj kazite mi sajt ili kniga ako nekoj znae sto e ovoa ali detalno i jasno objasneto?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,839
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно