• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sto e potrebno za da se povrzes bezzicno na onnet?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TATJANSIM

Intern
18 декември 2007
37
0
Ne mi e poznato sto odi so priklucokot na on net vo paketot wadsl?
Treba li sam da si nabavis ruter sam , karticka a i modem treba li nesto?
Pozdrav.:ermm:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Од ОнНет ти носат антена која не ја плаќаш, но по завршување на договорот ја враќаш. Ти треба да имаш мрежна карта, ако немаш може тие да ти продадат. Друго ништо не е потребно за домашна употреба.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
A aj da se nadovrzam i jas tuka.. Dali e stabilen internetot sto e od OnNet?? Bas me interesira, zosto mislam da si go smenam...(da ne otvaram sea nova tema)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас имам WADSL од мај, на почеток многу беше нестабилен, често паѓаше, неколку пати и по 2-3 дена немав, но последниве два месеци не можам да се пожалам, добар е, единствена мана е што 2-3 пати дневно го рестартираат.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Јас го користев некое време во Скопје и беше екстра, истата антена другарцето ја префрли во Дојран и вика дека не било исто како во Скопје. Види ако има некој во твоја околина па консултирај се со него
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
јас бев на maxADSl 2 години и многу бев задоволен, али откако ми истече договорот веке една годиан сум на WADSL како поевтина варијанта. Претходниве 8 месеци добар бесе интернетот, али секој ден по неколу пати се рестартираше, али одма си се конектира. али овие 3 месеци по 2-3 пари во месецот по 2-3 дена немам интернет, иако сум префрлен преку телефонска линија, а не бежично. НоНет си имаат претерано фрки од акј нив со опремата. Не би ти препорачал да ставаш вакво срање
 

FaOlaN

Intern
2 јануари 2008
8
0
Брат ако сакаш да ставаш интернет немој да се лажеш со ОнНет, кабловски или било што, само АДСЛ од Телеком се става и ич немаш гајле ни паѓа ни ништо а и цената сега не му е скапа. Сте слушнале некој да се жали од АДСЛ од телеком? А од ОнНет:))???
 
M

Mr.Alien

Гостин
Моите искуства со WADSL на ОнНет.
Позицијата на канопито ми е одлична, свртено е кон базната станица во нас Железара, и немам никакви проблеми со конекцијата, освен кога ќе им попаѓаат серверите во ОнНет, а тоа релативно често се случува. Зависно од серверот од кој download-ирам, таква е и брзината. Од неоптеретени сервери во 99% случаеви симнувам со максимална брзина, од другите зависно од оптеретеноста.
По Новогодишните празници направив анекс на договорот, во траење од една година (една веќе помина од склучувањето на првобитниот договор), со кој за истите пари добив 15 GB и брзина (засега сеуште неофицијална, не се наведува во договорот) 1Мbit за download / 256 KB upload. засега сум задоволен...единствено техничката поддршка sucks, но истата не е подобра ни кај МТ НЕТ.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
se soglasuvam so Mr.Alien .. ni mt net ne se tolku dobri vo tehnichkata pomish .. a i jas nemozam da se pozalam od on net .. super stabilen mi e 99,9% od vremeto
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно